Przewóz wina cysternami firmy Stando

Przewóz wina. Wino z cysterny?!

W przyzwyczajeniu do biznesu lokalnego, czasem można zapomnieć, jakie możliwości wynikają z obecnej sytuacji naszego kraju w Europie. Prowadzenie interesu na skalę Europejską można sobie wyobrazić pod warunkiem, że zna się sposoby transportowania towaru na takie odległości. Tymczasem to nie jest wcale problemem – jednym z takich obszarów jest przewóz wina. Dotyczy to więc przede wszystkim przemysłu spożywczego, ale mimo to zakres towarów, jakie można przewozić z ich pomocą jest imponujący, a część będzie dla was zaskoczeniem!

noc czy dzień - przewóz wina ciągle trwa

Przewóz wina… cysterną?!

Tak, okazuje się, że tak. Przewóz wina jest wyzwaniem gdyż jest to jeden z produktów, które są przewożone za pomocą cystern transportowych. Jeśli jesteś zaledwie konsumentem tego szlachetnego napoju alkoholowego, być może wyobrażałeś sobie pick-upy mające na pace rzędy butelek zalakowanych woskiem albo korkiem ustawione w drewnianych skrzynkach, sunących przez szosę jakiejś Prowansji, wśród pól lawendy. To nie tak. Przewóz wina musi być zorganizowany sprawnie i szybko, dlatego wybierane są rozwiązania pragmatyczne. Pojazdy transportowe – cysterny – wcale nie są obrazą dla trunku, tylko – być może paradoksalnie – gwarantują sterylne warunki transportu, dzięki którym winogronowy sfermentowany sok może smakować znakomicie nawet zdjęty z półki kilkaset kilometrów dalej od miejsca uprawy szczepu, dojrzewania i tak dalej.

Odstawiając na bok przewóz wina – skąd się bierze czekolada na sklepowej półce?

Czekoladę fajnie zjeść, ale do wina - przewóz którego organizujemy

Zgadłeś. Również z cysterny. Podobnie jak w przypadku przewozu wina, zarówno płynna czekolada, jak i półprodukty transportowane są za pomocą tych pojazdów przez autostrady, estakady i drogi tranzytowe Europy. Teraz, kiedy będziesz dobierał się do nowej tabliczki, możesz sobie – z nudów chyba – pomyśleć, czy to składniki Twojej tabliczki przebyły więcej kilometrów, czy Ty w trakcie swoich dotychczasowych podróży.

Następny jest… nie, nie beton

Nie beton. Ale – olej. To zapewne najmniej zaskakujący z towarów, mniej w każdym razie niż przewóz wina, które można przewozić za pomocą cystern – niemniej jednak i to jest dość ciekawe, ponieważ za pomocą takiego pojazdu można przetransportować każdy rodzaj oleju, wykorzystując go potem do dalszych procesów przemysłowych. M.in. często wykorzystywane właśnie do produkcji czekolady – jako olej kakaowy lub palmowy. Ciekawostką jest to, że olej powinien być transportowany w warunkach grzewczych – a to jest rzecz, którą mogą zagwarantować właśnie cysterny.

Zainteresowany usługami transportowymi? Sprawdź Stando!

KONTAKT
42-200 Częstochowa
ul. Legionów 90/100
tel/fax: +48 34 361 63 98
+48 34 360 23 00

E-MAIL
biuro@stando.com.pl
andrzej_stefanowski@stando.com.pl
WWW
www.stando.com.pl