Stoki magazynowe wózek

Stoki magazynowe – czym są i jak je sprzedać?

Stoki magazynowe towary

Czym są stoki magazynowe?

Stoki magazynowe, stocki magazynowe, nadwyżki towarów, resztki towarów, końcówki kolekcji, wyprzedaży, wszystko to, co zalega w magazynie nazywamy stokami magazynowymi. Gdy przetrzymuje się nieużywane rzeczy w magazynie, zwiększają się koszty przetrzymywania towaru. Nie ma miejsca na nowe towary, co hamuje rozwój firmy. Niekiedy trzeba wynająć drugi magazyn, co jest bardzo obciążające dla budżetu firmy. Nadwyżki mogą powstać w niemal każdym przedsiębiorstwie, szczególnie popularne są w branży odzieżowej i obuwniczej.

 

Jak sprzedać stoki magazynowe?

Wiele firm branży odzieżowej decyduje się na otworzenie outletu, czyli sklepu z wyprzedażowymi towarami o znacznie obniżonych cenach. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem inwestycyjnym: należy opłacić lokal, rachunki, pracowników. Nie każdemu to rozwiązanie odpowiada.

Innym sposobem jest sprzedaż zaległych towarów firmie zajmującej się profesjonalnym wykupem stoków magazynowych. Współpracę z taką firmą przedsiębiorcy nawiązują gdy likwidują firmę lub gdy chcą sprzedać zalegające towary sezonowe lub po prostu towary, które z jakiegoś powodu się nie sprzedały. Kategorii produktów nadających się do wyprzedaży z magazynów jest multum, między innymi są to: kosmetyki, odzież, obuwie, książki, artykuły biurowe, chemia i wiele innych.

Skup stoków magazynowych dotyczy ilości hurtowych. Firma, która chce pozbyć się nadwyżek może liczyć na transport ze strony firmy, która zajmuje się odkupem.

Sprawdź ile możesz zarobić na odkupie tutaj http://odkupimy.com/hurtownia-stokow-magazynowych-zobacz-mozesz-zarobic-odkupie/