Usuwanie filmu z internetu czy jest to możliwe ?

Zadanie sobie pytanie po co usuwać film z internetu? Przecież 80% ludzi na świecie ogląda filmy czy seriale właśnie z internetu! Stron jest dużo w zależności, czy chcemy oglądać film w wersji oryginalnej, czy może z napisami bądź z lektorem. W internecie można znaleźć i stare klasyki i filmy, które niedawno weszły do kin, prywatnie nagrane wygłupy itd,itp. W internecie jest naprawdę wszystko !

Usuwanie filmu z internetu

Artykuł ten nie do końca jest skierowany do tych z was, którzy kochają oglądać filmy w internecie. Dlaczego? Ponieważ, chcę skupić się na niesprawiedliwości jaką jest pirackie publikowanie właśnie tych filmów. Czy wiecie,że nielegalne udostępnianie w sieci przedmiotów własności intelektualnej typu muzyka, oprogramowanie, e-booki, audiobooki czy właśnie filmy to przestępstwo? Takie publikacje mogą w sposób znaczny narazić podmioty uprawnione na straty finansowe. Myślicie jakie ? A zamiast kupić bilet do kina na nową cześć Greya ilu z was czeka, aż będzie dostępne w sieci? Właśnie takim działaniom można zapobiegać zatrudniając firmy, które specjalizują się w monitorowaniu stron, na których można znaleźć pirackie wersje  danego filmu.

Usuwanie filmu z internetu to proces, który odbywa się bardzo często tuż po premierze filmu, kiedy to film „wycieka” do sieci wrzucony przez hakerów bądź widzów, którzy nagrali go na sali kinowej. Firma Czyścimy Internet sprawdza gdzie film został opublikowany (jaka jest skala problemu ) a następnie działa czyli oczyszcza internet z danego tytułu filmowego, po to aby mógł on zarabiać w sposób legalny. Wszelkie działania prowadzone przez firmę są raportowane.

usuwanie filmu z internetu

Chcesz ochronić film przed ogólnym pirackim udostępnianiem? Chcesz ratować polską bądź zagraniczną kulturę a nawet cały rynek mediowy? Zapobiegaj działaniom pirackim w internecie.