Gazowanie pluskiew: jak przebiega ten proces?

Gazowanie pluskiew: jak przebiega ten proces?

16 października, 2019 Wyłączono przez JP

Pasożyty, jakimi są pluskwy, pojawiają się w naszej przestrzeni domowej znienacka. Wbrew krzywdzącym przeświadczeniom, ich występowanie nie jest wypadkową nieporządku w domu. Pluskwy żywią się bowiem krwią i naskórkiem człowieka. Należy więc, z całą stanowczością stwierdzić, że wszędzie tam, gdzie jest człowiek, pojawiał będzie się również ten pasożyt.

Pluskwy – niełatwy przeciwnik

Sposobów na walkę z tym trudnym przeciwnikiem jest sporo. W przypadku zaognienia problemu, jedynym wyjściem okazuje się gazowanie pluskiew. Zanim jednak przejdziemy do tak radykalnych środków, warto pochylić się nad nieco mniej inwazyjnymi sposobami ich zwalczania. Na dobry początek – dokładnie sprawdź przestrzeń domową – pluskwy niezwykle często zamieszkują w ciemnych, ciasnych miejscach – szczelinach przylstwowych, ramach łóżka i pęknięciach w podłodze. Czy wiesz, na czym polega gazowanie pluskiew

Gazowanie pluskiew – na czym polega?

Jeśli owadów jest niewiele, można zastosować miejscowo ziemię okrzemkową, dokładnie wyprać pościel, chemicznie oczyścić łóżko i materace. Trzeba mieć jednak na uwadze, że pasożyty bardzo szybko rozmnażają się i bez gazowania pluskiew może się nie obejść. Specjaliści wykorzystują w tym celu specjalną mieszankę chemiczną, rozpylaną, tzw. bombę. Zanim rozpoczniemy zabieg, warto zabezpieczyć najważniejsze przedmioty, np. zabawki dziecięce, posłanie zwierząt. Nie pozostawiamy również przedmiotów, których używamy na co dzień (w obawie przed zatruciem). Gazowanie pluskiew wymagało będzie późniejszego, dokładnego wietrzenia przestrzeni mieszkalnej. Warto więc skorzystać z pomocy przyjaciół i, choć na chwilę, pomieszkać u nich kątem.