jak urządzić funkcjonalną łazienkę

Jak urządzić funkcjonalną łazienkę – 3 proste porady

Wydawać by się mogło,że nie ma nic trudnego w urządzeniu łazienki. Myślą tak chyba tylko osoby, które nigdy nie miały przed sobą takiego zadania. Po pierwsze ogrom przedmiotów i rozwiązań dostępnych na rynku z jednej strony ułatwia nam zadanie, z drugiej zaś mąci w głowach. Co ważne, w przypadku łazienki (jak z resztą każdego pomieszczenia) nie możemy jedynie brać pod uwagę walorów estetycznych – wybierać piękne wazoniki, szuflady, wanny. Tu trzeba pomyśleć ergonomicznie! Do tego łazienka to miejsce pełne dodatków. Bo gdzie powiesimy ręczniki? Gdzie damy szczoteczki do zębów a kosmetyki a suszarkę? No właśnie. A to dopiero początek !

Jak urządzić funkcjonalną łazienkę?

jak urządzić funkcjonalną łazienkę

Przemyślana koncepcja – to raz !

Zastanów się jaki koncept łazienki jest bliski Twoim gustom. Czy lubisz hotelową sterylność i nowoczesność? A może jesteś fanem drewna i przytłumionego światła?Wolisz wannę czy prysznic? A umywalka ma być jedna wspólna czy jedna dla Ciebie druga dla męża? Wszystko jest ważne! Możesz posiłkować się blogami, artykułami, social mediami zanim wyruszysz do sklepu meblowego. Gdy już tam trafisz będziesz mniej więcej wiedzieć czego szukać. Tym sposobem sama wizyta w sklepie (bądź kilkunastu!) wcale nie zajmie Ci tak długo:)

Co, gdzie, jak ?!

jak urządzić funkcjonalną łazienkę

Remontując, bądź urządzając łazienkę na nowo warto wykonać podstawową czynność jaką jest zmierzenie pomieszczenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć jakie meble się zmieszczą w naszej przestrzeni, co samoistnie wyeliminuje co najmniej połowę modeli an rynku. No chyba,że macie do dyspozycji łazienkę – lotnisko wtedy całkowita dowolność 🙂 Pamiętaj,że przed umywalką czy WC najlepiej zostawić sobie 70 cm luzu, by wygodnie korzystać z tych urządzeń. Wanna czy kabina prysznicowa również powinny mieć wolny dostęp, również ok 70 cm.

Dodatki są ważne !

Monochromatyczne kolory są modne, gdy połączysz je z drewnem – wow to będzie efekt. Ale po kolei. Ta porada łączy się bezpośrednio z punktem 1. Zastanów się co tak naprawdę lubisz. Czy wiklina, czy marmur, czy drewno czy szkło i skomponuj tak łazienkę nie zapominając o dodatkach takich jak kosz na pranie, pudełka na kosmetyki, podstawki pod mydła i wiele innych rozwiązań.