Piekarnik do zabudowy czy wolnostojący? Oto jest pytanie!

Piekarnik do zabudowy czy wolnostojący? Porównujemy produkty

Czytasz ten tekst, więc zapewne jesteś jedną z tych osób, które nie wyobrażają sobie życia bez piekarnika. Jeśli dodatkowo urządzasz teraz mieszkanie albo przeprowadzasz remont w obecnym, prawdopodobnie zastanawiasz się też, czy wybrać piekarnik do zabudowy, czy może kupić ten stojący oddzielnie. Porównujemy oba typy, a decyzję zostawiamy Tobie.

piekarnik do zabudowy meblowej

Jakie zalety ma piekarnik do zabudowy?

Taki piekarnik ładnie dopasuje się do kuchni. Będzie spójną częścią zabudowy meblowej. Być może chwilami nawet nie zauważysz, że go masz. Łatwiej go ukryć przed ciekawym świata dzieckiem. Jeśli natomiast martwisz się, że taki piekarnik zniszczy meble, emitując znaczne ciepło, już wyprowadzamy Cię z błędu. Wykonany jest z dobrze izolującego materiału, a jego drzwiczki składają się najczęściej z potrójnej warstwy szkła, która eliminuje ryzyko poparzenia.

piekarnik do zabudowy sharp

Co dobrego ma w sobie piekarnik wolnostojący?

Na pewno łatwiej go czyścić i nie ma wokół niego tylu miejsc, gdzie zbierze się bród, co w przypadku piekarnika do zabudowy. Nie musisz też martwić się, że wymiarem nie będzie pasował do mebli, albo odwrotnie: dopasowywać je do niego. Łatwiej też wymienić go na nowy czy naprawić: nie ma tu ingerencji w system zabudowy.

Niezależnie od tego, jakie wybierzesz, na pewno będziesz cieszyć się pysznymi wypiekami i daniami. Powodzenia!