Poznaj zalety poduszki 70x80 o wysokiej twardości.

Poduszka 70×80 o wysokiej twardości – kilka zdań o jej zaletach

Dobór poduszki to dla wielu sprawa prozaiczna. Kupić dobre akcesorium do spania to jednak niełatwy orzech do zgryzienia. W szczególności jeśli na rynku produktów tego typu jest bez liku, a Ty po kolejnych zakupach kończysz z bólem odcinka szyjnego kręgosłupa.

Mit miękkiej poduszki

Sen i łóżko kojarzyć będzie się zawsze z miękkością. Delikatny materac, lekka kołdra i puchowa poduszka w której każdy zapada się po ciężkim dniu pracy. Niestety, zwolenników takiego rozwiązania muszę srodze rozczarować. Jak wskazują badania, im miększy wsad, tym większe prawdopodobieństwo powstania wad postawy. Znacznie bardziej komfortowym i bezpiecznym dla zdrowia rozwiązaniem będzie więc poduszka 70×80 o wysokiej twardości. Odpowiednio wyprofilowana zapewnia podparcie dla odcinka szyjowego ustawiając go we właściwej pozycji na całą noc. Takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności u tych, którzy w czasie snu przyjmują pozy dalece odbiegające od naturalnego ułożenia naszego ciała. Grafika przedstawia łóżko wraz z poduszką o wymiarach 70x80 o wysokiej twardości.

Poduszka 70×80 o wysokiej twardości – co warto o niej wiedzieć

Należy pamiętać, że jej wybór musi być zależny od wagi, wzrostu i wieku. Najlepiej zakup skonsultować z lekarzem który przedstawi, czy spoczynek w takiej pozycji, na jakiej przyjęcie pozwala poduszka 70×80 o wysokiej twardości, jest bezpieczny. Może okazać się również, że to nie ona jest winowajcą powstających problemów. Równie często za zwyrodnienie odpowiada również nieprawidłowo dobrany materac.