ozdobny wianek komunijny

Wianek komunijny – jak wybrać odpowiednią ozdobę na ten wyjątkowy dzień?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka przygotowywanego do świadomego uczestnictwa w życiu kościoła. To sakrament, który wymaga wielu przygotowań — również pod względem wyglądu. Stroje liturgiczne, białe sukienki — strój dla dziewczynki przystępującej do Komunii powinien być przede wszystkim skromny. Z tego względu należy uważać, żeby dodatki do stylizacji komunijnej pasowały do okazji i zachowywały dziewczęcy i delikatny charakter. Wianek komunijny będzie ozdobą, która doskonale wpasuje się w podniosłość uroczystości i będzie wdzięczną ozdobą dziewczęcego stroju komunijnego. Można wybierać spośród wielu typów wianków. Jak wybrać odpowiednią ozdobę komunijną dla dziewczynki? Podpowiadamy!

dziewczęcy wianek komunijny
Wianek komunijny — kwiaty żywe czy sztuczne?

Przy wyborze odpowiedniego wianka komunijnego należy pamiętać o tym, by był dopasowany do fryzury i stroju dziecka. Ta subtelna ozdoba będzie idealnie pasować do rozpuszczonych włosów, delikatnych upięć i warkoczy. Przy wyborze wianka warto zadbać o jego odpowiednią wielkość i kompozycję kwiatów. Żywe kwiaty prezentują się niezwykle pięknie, jednak ich wadą jest to, że szybko więdną i nie prezentują się tak okazale, jak na początku uroczystości. Dobrym wyborem będą wianki ze sztucznych kwiatów, które do złudzenia przypominają te żywe. Białe i różowe kwiaty dodadzą wiankowi dziewczęcego charakteru i będą go wyróżniać. Popularne stały się także wianki złożone głównie z zielonych gałązek. To dowód na to, że w skromności i minimalizmie tkwi siła. Taki wianek będzie idealnie komponował się z białym strojem komunijnym.

Czy wianek komunijny to dobry wybór?

W czasie Komunii Świętej stawia się nacisk na skromność oraz skupienie uwagi dzieci i rodziców na wadze tej uroczystości. Wszystkie dzieci ubrane są w praktycznie jednakowe stroje, które sprawiają, że ciężko jest znaleźć akcent, który ożywi stylizację komunijną, nie odwracając przy tym uwagi od tego, co istotne. Wianek komunijny to idealna ozdoba zachowana w charakterze uroczystości. Tak drobny akcent potrafi w niesamowity sposób odmienić i ożywić strój komunijny sprawiając, że dziewczynki wyglądają pięknie i delikatnie. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ozdoby dla swojej pociechy, to kwiecisty wianek może okazać się tym, czego szukasz.