wózki dziecięce

Wózki dziecięce – jak wybrać odpowiedni model?

Wózek dziecięcy to jedna z najdroższych pozycji w niemowlęcej wyprawce, dlatego warto dokładnie przemyśleć ten zakup. Najważniejsze, aby był on w pełni funkcjonalny oraz bezpieczny dla malucha, a także zapewniał wygodę rodzicom. Podpowiadamy jak wybierać wózki dziecięce!

Jakie wózki dziecięce?

Zakup odpowiedniego wózka jest bardzo ważną decyzją, ponieważ dziecko spędzi w nim pierwsze lata swojego życia. wózki dziecięceDlatego właśnie powinien on być przede wszystkim komfortowy i bezpieczny. Na rynku można znaleźć prze najróżniejsze wózki dziecięce wielofunkcyjne oraz spacerowe. Wybierając jeden z nich powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy przeszedł on odpowiednie atesty i posiada znak bezpieczeństwa. Istotne jest również to, aby posiadł on odpowiednią amortyzację, dzięki czemu dziecko nie będzie narażone na wstrząsy. Podczas długich spacerów bardzo dobrze sprawdzą się duże koła, które pozwolą na jazdę po nierównym podłożu. Wózek dziecięcy powinien mieć również dużą, składaną budkę, która będzie chronić dziecko przed deszczem, wiatrem oraz szkodliwymi promieniami UV. A w przypadku, gdy osoby zajmujące się dzieckiem różnią się od siebie wzrostem warto wybrać wózek, który posiada regulowaną wysokość rączki.

Dodatkowe akcesoria do wózków dziecięcych

Na rynku można znaleźć wiele różnych akcesoriów, które doskonale sprawdzą się podczas spacerów z dzieckiem. Bardzo popularne są np. parasolki, które chronią dziecko przed słońcem lub deszczem, a także okrycie na nóżki, które chroni przed chłodem. Wózki dziecięce mogą również posiadać dodatkowe uchwyty na pojemniki z piciem, a także moskitiery oraz folie przeciwdeszczowe – wszystko w zależności od potrzeb.