Czasopismo Magna Polonia jest tworzone z myślą o prawdziwych Polakach

Magna Polonia – czasopismo stworzone dla Polaków przez Polaków

Rynek czasopism w naszym kraju został opanowany przez zagranicznych inwestorów. Trudno natrafić na magazyn zarządzany w wyłącznie przez Polaków. By zmienić tę sytuację, w 2012 roku powstał tytuł Magna Polonia, którego głównym założeniem jest to, że ma być on w całości polski. To oznacza, że kierują nim Polacy, artykuły są tworzone przez Polaków i dedykowane także do Polaków. Dowiedz się, co znajdziesz na łamach tego wyjątkowego czasopisma.

Skąd się wzięła „Magna Polonia”?

Magna Polonia to czasopismo stworzone z myślą o PolakachJak piszą sami założyciele czasopisma, „Magna Polonia” powstała po to, by pokazać, że na rynku może istnieć magazyn bazujący wyłącznie na polskim kapitale. Tekstom w nim publikowanym przyświeca idea wolnej myśli. Każdy numer skupia się na danej tematyce, przykładowo pierwszy numer dotyczył Dziedzictwa Kresów. Z gazetą są związani tacy publicyści, jak dr Krzysztof Kawęcki, prof. Jan Żaryn, Leszek Żebrowski, Stanisław Michalkiewicz, prof. Jacek Bartyzel czy dr Stanisław Krajski. Wyróżniają się oni nieprzeciętną wiedzą na temat polskiej historii, dlatego ich artykuły są nadzwyczaj ciekawe i można z nich bardzo wiele wyciągnąć.

Znaczenie tytułu i zespół redakcyjny

Tematyką dziesiątego numeru Magna Polonia były wydarzenia z Wołynia z 1943 rokuOsobą, która w znacznym stopniu przyczyniła się do założenia pisma, jest Wojciech Kempa, pełniący funkcję redaktora naczelnego. Swoje poparcie dla tytułu wyraził sam Grzegorz Braun, co znacznie wpłynęło na motywację dopiero kształtującego się w 2016 roku zespołu redakcyjnego. Obecnie należą do niego działacze polityczni i społeczni, zaangażowani w organizację Marszu Niepodległości czy propagowanie działalności Brauna. Magna Polonia znaczy „Wielka Polska”, a zatem jeśli czujesz się wielkim Polakiem sięgnij po tę gazetę i oddaj się lekturze!