Ilustracja przedstawia drewno, surowiec z którego wykonujemy klasyczne meble drewniane.

Klasyczne meble drewniane czyli nieśmiertelny zestaw

Mimo szału na nowoczesne kroje, printy i wnętrza, zwolenników klasyki nie brakuje. Prostota i szyk dopełniają wygląd wnętrza, dodają mu głębi i umożliwiają szaleństwo kontrolowane jeśli idzie o dobór dodatków.

Odnajdą się w każdym stylu

Królem prostego kształtu i nienagannej elegancji jest niewątpliwie drewno. Sprawdza się doskonale zarówno w salonie jak i kuchni oraz jadalni. Klasyczne meble drewniane, coraz częściej w niezwykle surowym wydaniu, doskonale odnajdują się w towarzystwie – zarówno – różnobarwnych dodatków, jak i stonowanych, podstawowych barw. Świetnie sprawdzą się również w domach, w których króluje styl skandynawski (choć w tym przypadku w wydaniu wykończonym białą farbą lub bejcą w zgaszonym odcieniu). Wysokiej jakości klasyczne meble drewniane to doskonała inwestycja na lata.

Klasyczne meble drewniane z odzysku

Doskonałym sposobem na delikatny lifting domowego zacisza może być własnoręczne ozdobienie, odmalowanie lub choć wyczyszczenie drewnianego elementu wystroju wnętrza. Klasyczne meble drewniane to niewątpliwie niezwykle wdzięczny materiał do obróbki. Można go właściwie oczyścić, doskonale wchłania również lakier oraz farbę. Wystarczy oczyścić starą komodę cienkim papierem ściernym by zobaczyć wyraźną różnicę. Nie zapominajmy również o dostosowanych do tego narzędziach takich jak szlifierka kątowa czy szczotka druciana przy pomocy których stworzysz prawdziwe cuda. Jeśli ich użyjesz, z pewnością zmiana będzie diametralna i zauważona gołym okiem przez odwiedzających Cię gości. Możesz zdecydować się na klasyczną, prostą skórkę lub zamieścić wzory w stylu folk.