tkanina w róże

Do czego nadaje się tkanina w róże?

Rękodzieło wraca do łask, dlatego z uwagą przyglądamy się pasmanteryjnym ofertom wielu sklepów. Tym razem naszą uwagę przykuła tkanina w róże ze sklepu Makalele. Piszemy więc, jak jest zrobiona i… co można z niej zrobić.

Tkanina w róże: charakterystyka

Utkana jest z przędzy bawełnianej 100%. Oznacza to, że jest produktem zupełnie naturalnym, zachowującym wszystkie właściwości bawełny: oddychającym, ale dość mocno się mnącym. Zadrukowana została metodą cyfrową, co oznacza, że faktura zadruku na jej powierzchni nie jest wyczuwalna. W jakim stylu została utrzymana tkanina w róże? Angielskim (kwiaty) i retro (regularne, białe groszki w tle).

tkanina w róże od Makalele

Co możesz uszyć z tkaniny w róże?

Ze względu na dość niską gramaturę (130 g) tkanina w róże nadaje się zarówno na akcesoria i dekoracje domowe (pościel, zasłony, obrusy, serwety), ale także na ubrania jak sztywne sukienki na halce czy spódnice koła. Ważne, by pamiętać, że cokolwiek z niej uszyjemy, będzie wymagało suszenia w pozycji pionowej i prania w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Czego nie można robić z tkaniną w róże? Wybielać i czyścić chemicznie.

tkanina w róże to inspiracja naturą

Gdzie kupić tkaninę w róże?

Tkaninę w różę wyprodukowaną z przędzy bawełnianej można kupić w warszawskiej pasmanterii Makalele. Materiał ten jest sprzedawany w kawałkach o szerokości 160 cm i długości zależnej od zamówienia Klienta. Podana na stronie cena dotyczy 0,5 metra bieżącego. Tkanina w róże cięta jest w jednym kawałku, nawet jeśli przedmiotem zakupu jest wielokrotność tej miary.

https://makalele.pl/Tkanina-100-bawelna-angielskie-roze