klemy do akumulatora

Klemy do akumulatora – sprawdź jak je wyczyścić

Nie ma wątpliwości co do tego, że problemy z akumulatorami samochodowymi zaczynają się zazwyczaj podczas niskich temperatur.  Podczas ładowania tego urządzenia lub wymiany na nowy, warto przeczyścić przy okazji klemy do akumulatora. Jak to zrobić dowiesz się z poniższego wpisu.

Klemy do akumulatora – sprawdź jak o nie zadbać

Jeśli zająłeś się już swoją samochodową baterią i chcesz przy okazji wyczyścić klemy do akumulatora to warto jest wyposażyć się w specjalną szczotkę. Klemy to element, który często się brudzi oraz pokrywa się charakterystycznym nalotem. W celu prawidłowego wyczyszczenia warto jest je odłączyć, tak będziesz miał również łatwiejszy dostęp. Styki warto jest przeczyścić papierem ściernym o drobnej fakturze. Szczotka do klem, która kosztuje zazwyczaj kilka złotych jest doskonałym rozwiązaniem. Z jej pomocą wyczyścisz zarówno klemy, jak i zaciski. Dobrym wyjściem jest zakup środków chemicznych służących do czyszczenia styków elektrycznych.

klemy do akumulatora

Zadbaj o prawidłowe działanie swojego akumulatora

Środki do czyszczenia styków elektrycznych sprawią, że pozbędziesz się zabrudzeń mających wpływ na przepływ prądu. Najpopularniejsze z nich występują w formie wygodnego spreju i kosztują nie więcej niż kilkanaście złotych. Klemy do akumulatora to element ważny, który powinien być czyszczony na bieżąco, tak by zapewnić prawidłowe działanie akumulatorowi.