Najważniejsze, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Kiedy klucze nowego mieszkania lub domu, który dopiero co  kupiłeś spoczywają bezpiecznie w Twoich rękach, zapominasz o własnej przezorności. Niestety, na świeżo upieczonych nabywców czyhają liczne niebezpieczeństwa. O czym nie zapomnieć na starcie by nie wpaść w prawdziwe tarapaty – sprawdź!

Sprawdź, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejnościna co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania - przekonaj sie

Dobrą praktyką jest dokładne zbadanie umowy i zapisów umieszczonych w księgach wieczystych związanych z nabytą nieruchomością. Jeśli którykolwiek z nich wzbudzi Twoją podejrzliwość, nie wahaj się przed podjęciem dodatkowych konsultacji z prawnikiem lub notariuszem. Ich fachowa porada, choć kosztowna, pomoże Ci rozwiać piętrzące się wątpliwości. Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania poza kwestiami formalnymi? – oczywiście na jego kondycję.

Odbiór mieszkania – co ze sobą zabrać?

W oszacowaniu jakości konstrukcji, wartości wyposażenia oraz sprawdzeniu, czy nieruchomość wymagać będzie dodatkowego remontu, pomóc może niezależny ekspert zajmujący się szacowaniem i wyceną nieruchomości. Jego pomoc może okazać się nieoceniona w przypadku budynków mieszkalnych, które wzniesiono wiele lat temu. Jeśli nie decydujesz się na fachową pomoc i chcesz dokonać oględzin na własną rękę, podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania. Po pierwsze – przygotuj ze sobą niezbędne narzędzia. Zabierz poziomicę i kątownik by sprawdzić, w jakiej kondycji są ściany. Przy pomocy lekkiej piłeczki zbadasz z kolei jakość podłogi. Wystarczy rzucić nią o ziemię i badać tor. Jeśli zachowuje się prawidłowo, zyskujesz pewność o jej jakości.