Profile LED – lepsza wizja światła

Ciekawym elementem wystroju pomieszczenia mogą być profile LED. Ich zastosowanie umożliwia estetyczne umieszczenie taśmy z oświetleniem w praktycznie dowolnym miejscu, co pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty świetlne. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które cenią niepowtarzalny klimat we własnych czterech ścianach.

profile led ułatwiają montaż taśm

Profile LED – typy

Aby poprawnie i bezpiecznie zamontować taśmy, należy wykorzystać profile LED. Wykonane z aluminium korytka, pozwalają ulokować elementy oświetleniowe w różnych miejscach na ścianach budynku i meblach. W połączeniu z szerokim wyborem taśm umożliwiają niemalże dowolne kształtowanie światła w domu. Co ważne, zapewniają również bezpieczeństwo jego działania, pozwalając na swobodne usunięcie namiaru ciepła z otoczenia diod. Firmy prześcigają się w oferowanych rodzajach tego produktu – dostępne są w wersjach prostych, narożnych, schodowych i innych, dodatkowo o różnej szerokości.

profile led występują w wielu wersjach kolorystycznych

Gra światłem

Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu profile pozwalają uwydatnić światło diod. Do wyboru jest wiele wersji okrywającego je klosza. Najprostszy, przezroczysty, nie modyfikuje wyglądu światła i nie zasłania taśmy. Mleczny dostępny jest w różnych stopniach przezroczystości. Pozwala on rozproszyć światło, a nawet stworzyć efekt linii świetlnej, jeśli użyjemy odpowiednio gęsto rozmieszczonych diod. Oczywiście sama taśma jest wówczas niewidoczna. Od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy możliwości, które dają profile LED. Dzięki dostępności tak wielu rozwiązań, ogranicza nas tylko wyobraźnia.