Superwizja Kraków to coś dużo więcej niż tylko książki, to jest kontakt z osobą

Superwizja w Krakowie – dla szkolących się w psychoterapii

Superwizja – czym jest w ogóle

no Freud Cię superwizować w Krakowie nie będzie, ale powodzeniaTo, jak zwykle, nieco zależy od podejścia terapeutycznego, żeby jednoznacznie określić, czy jest superwizja. Jest ona z pewnością elementem formowania psychoterapeuty. W dodatku, jest ona raczej czymś, co w poprzek różnych podejść, nie zgadzających się z sobą co do tego, czym w zasadzie psychoterapia jest, niekiedy również, jakie cele powinna sobie stawiać, co obiecywać i co jest w stanie spełnić, jak również co do tego, jaka jest w niej rola terapeuty – wśród tego całego morza akademickiej niezgody, instytucja superwizji przewija się, jak wątek, w wielu podejściach.

Po prostu chodzi o to, żeby i chirurg musi nauczyć się operować – wpierw krojąc – a przecież nikt nie chce, by ktokolwiek został pokrojony. Lub krojący, kroić. Dlatego superwizja – a zatem obowiązkowy na początku praktyki stosowania psychoterapii nadzór osoby znacznie bardziej doświadczonej klinicznie, nad początkującą osobą stosującą psychoterapię, jest o tyle powszechny, co zdroworozsądkowy.

Superwizja w Krakowie – kto kogo poleca

Superwizja Kraków czy wioska, to taki własnie mindfck jest Podejmując zatem szkolenie na psychoterapeutę – w Krakowie, czy innym mieście – z pewnością spotkacie się Państwo z wymogiem uczestnictwa w terapii jako pacjent lub klient, albo analizie, jako analizant, jak również z wymogiem poddania się superwizji u osoby starszej stażem. Dlatego też warto wiedzieć, do kogo się udać.

Przedstawiamy zatem listę kilku nazwisk osób, które w krakowskim środowisku terapeutycznym cenimy, jako Instytut, i które polecamy jako mentorów dla początkujących psychoterapeutów: www.old.gestalt.edu.pl/superwizja/rekomendacje.html