reprodukcje obrazów mondriana

Reprodukcje obrazów Mondriana wciąż w modzie

Mondrian jest jednym z tych twórców XX wieku, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzielnie kroczy gdzieś blisko przedstawicieli Bauhausu, Der Blaue Reiter, najróżniejszych ekspresjonistów i eksperymentalistów swojej epoki. Nic w tym dziwnego – reprodukcje obrazów Mondriana są popularne nawet dziś, u progu lat 20. XXI wieku!

Współczesne inspiracje

Nie da się ukryć, że sztuka dziś jest swego rodzaju towarem. Raz ktoś nakłada znane dzieła sztuki na koszulki, innym razem na etui telefonu, a czasem staje się ono doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza i trafia na tapetę. Mondrian jest doskonałym przykładem designu, który się nie starzeje: można go spotkać zarówno w architekturze, w innych obrazach, a także  chociażby w meblarstwie. Jeden z najsłynniejszych modeli XX wieku był przecież wzorowany na sztuce tego niecodziennego artysty! Myślisz, że reprodukcje obrazów Mondriana mogłyby pasować także do Twojego domu?

mondrian reprodukcje

Reprodukcje obrazów Mondriana w Twoim salonie

Oczywiście są wnętrza, do których Mondrian nijak nie będzie pasował – mowa tu o tych przytulnych, w stylu rustykalnym czy prowansalskim, a także boho. One wymagają ciepłych barw, miękkich pociągnięć pędzla, delikatnych kresek, kwiatowych wzorów. Mondrian oferuje geometryczne kształty, szalone boogie kolorów  i wiele więcej. Wszystkie takie reprodukcje obrazów Mondriana odnajdą się doskonale we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych czy właśnie inspirujących się kolorami podstawowymi.