pokoje dźwiękoszczelne

Pomieszczenia dźwiękoszczelne – chwilowa moda ?

Czy moda na pomieszczenia dźwiękoszczelne zagości wśród Polaków i pozostanie z nami na dobre ? Czy może takie pomieszczenia nie przyjmą się w naszych domach, jako pokoje odsłuchowe, mini sale kinowe czy też mini studia nagraniowe dla naszych dzieci czy nawet dla nas samych ? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury !

Pomieszczenia dźwiękoszczelne – dla kogo ?

Coraz częściej słyszymy o płynących do nas z zagranicy głosach przemawiających za komfortem posiadania pomieszczeń dźwiękoszczelnych, czy to dla celów odsłuchowych czy też stworzenia mini kina w naszym domu.

pokoje dźwiękoszczelneCoraz częściej wiele osób decyduje się na stworzenie w swoim domu pomieszczeń dźwiękoszczelnych, w których mogą organizować prywatne spotkania tak by chronić swoją prywatność. Ale to nie wszystkie zastosowania pomieszczeń dźwiękoszczelnych. Przykładem może być chęć zorganizowania dłuższej imprezy, co do której nasi sąsiedzi mogą mieć mieszane uczucia. Dzięki takiemu pomieszczeniu nie musimy się obawiać, że będziemy zakłócać spokój naszych sąsiadów, a nasze dobre relacje z nimi nie powinny być zachwiane przez chęć przedłużenia dobrej zabawy.
Następnym krokiem niech będzie rozprawienie się z mitem związanym z tego typu pomieszczeniami.

MIT – W pomieszczeniach dźwiękoszczelnych dźwięk się nie rozchodzi.

Kiedy zaczynamy zgłębiać temat pomieszczeń dźwiękoszczelnych prędzej czy później natykamy się na opinię wyrażającą niechęć do takich pomieszczeń. Powód ? Opinia, że dźwięk się nie rozchodzi, a cisza w takim pokoju doprowadza do szaleństwa.pokoje dzwiękoszczelne
Czy tak jest naprawdę ? I tak i nie, ale najpierw dlaczego tak. Otóż wyciszenie pokoju nie powinno zmieniać jego akustyki jednak czasem bywa tak, że ktoś nie do końca dobrze wykona swoją pracę. I jak wiemy nieodpowiednio wykonane wyciszenie pokoju sprawia, że odnosimy wrażenie jak gdyby zamknięcia w piankowej kuli. Ten efekt może powstać właśnie podczas nieodpowiedniego wyciszenia pokoju. Jednak prawidłowo wykonany pokój dźwiękoszczelny nie powinien mieć takich wad. Dlatego zanim zdecydujemy się na danego wykonawcę warto sprawdzić jego warsztat.