szampon rozplątujący dla kota

Szampon rozplątujący dla kota a kocia pielęgnacja

Koty to zwierzęta, które nie przepadają za kąpielą. W przeciwieństwie do psów, które lubią od czasu do czasu wskoczyć do jeziora, koty zdecydowanie unikają kontaktu z taflą wody. Stety bądź niestety od czasu do czasu nawet naszego kotka, który gardzi kąpielą należy zmusić do tej czynności. Jak jeszcze należy pielęgnować naszego pupila?

szampon rozplątujący dla kota

Koty przebywające w domu – pielęgnacja

Koty przebywające w domy wykazują mniejsze potrzeby energetyczne, mała aktywność fizyczną oraz osłabiony pasaż jelitowy. W odróżnieniu od kotów przebywających od czasu do czasu na zewnątrz o koty domowe należy zadbać w zgoła inny sposób. Co jest ważne? Po pierwsze obcinanie pazurów – by kot nie poniszczył mebli czy garderoby. Ważna jest higiena jamy ustnej a także zadbanie o higienę oczu, uszu oraz nosa. To co bardzo istotne – koty przebywające wyłącznie w domu poddane są działaniu sztucznego światła oraz stałej temperatury przez cały rok.Skutkiem tego jest jednostajny proces linienia, który trwa cały rok. Dlatego pielęgnacja sierści kota jest bardzo ważna. Takiego kota należy kąpać tylko w wyjątkowych sytuacjach, natomiast przy kąpieli szampon rozplątujący będzie ważny. Domowe koty należy często wyczesywać.

Szampon rozplątujący dla kota przebywającego na zewnątrz

Koty, które są wypuszczane na zewnątrz wymagają innej pielęgnacji. Ze względu na zmiany temperatury ciała koty te mają większe potrzeby energetyczne, będą więc potrzebować więcej pokarmu. Higiena takiego kota jest bardziej zaawansowana. Zależy częściej go kąpać a szampon rozplątujący dla kota przebywającego na otwartej przestrzeni pomoże nam w rozczesaniu jego sierści. Należy również często oglądać ciało kota i sprawdzać czy nie ma kleszczy. Aby ich unikać warto kupić mu odpowiednią smycz przeciw pasożytom.