tramwaj na floriańskiej zdjęcie czarno-białe

Tramwaj na Floriańskiej – zdjęcie vintage, które podbije Twoje serce

Są takie zdjęcia, które wyglądają jak wspomnienia. Niezależnie od tego, czy Twoje, czy czyjeś – niosą ze sobą to uczucie czegoś ulotnego i jednocześnie niezapomnianego. Dokładnie tak jak dzieje się w tym przypadku – sunący powoli tramwaj na Floriańskiej w Krakowie to idealny przykład fotografii vintage, którą zapamięta się na zawsze.

Dawny Kraków i jego magia

Kraków przed laty wyglądał niezwykle. Do dziś skrywa w sobie wiele tajemniczych zakątków i jego charakter nigdy nie będzie do końca odgadniony. Nieco mistyczny, a jednocześnie jakby swojski. Nie daj się zwieść – krakowska bohema nie zniknęła. Tramwaj na Floriańskiej doskonale pokazuje ten klimat: patrząc na to zdjęcie z łatwością wyobrazisz sobie sunących po ulicach dekadentów, zmierzających do Jamy Michalika, czy skamandrytów pragnących zorganizować najlepszy kabaret dziesięciolecia.

tramwaj na floriańskiej i parasolki

Tramwaj na Floriańskiej: wspomnienie dawnych lat

Trudno Ci dziś wyobrazić sobie, że przez ulicę Floriańską sunął tramwaj? Dla ówczesnych Krakowian było to zupełnie normalne. Mogli dojechać wszędzie, gdzie tylko chcieli, nawet na sam Rynek Główny. Prosto pod Sukiennice – wyobrażasz sobie to dziś? Właściwie – czemu nie! Urokliwy widok z Bramy Floriańskiej na całą ulicę i Kościół Mariacki sprawia, że łatwo zapomnieć o wszelkich przeszkodach i rozmarzyć się nieco nad tym rzewnym wspomnieniem miasta, które dziś wygląda już zupełnie inaczej.

Odkryj tramwaj na Floriańskiej w Galerii LueLue!