Wykonywanie elementów małej architektury ze stali nierdzewnej

Budując dom skupiamy się na projekcie, dopiero później okazuje się jak wiele wykończeniowych spraw należy jeszcze wykonać by dom można było uważać za skończony. Elementy ze stali nierdzewnej takie jak balustrady tarasowe czy balkonowe, altany i inne to tylko niektóre dodatki, które dodane do domu stworzą pełną całość.

Mała architerkura

 

wykonywanie elementów małej architektury ze stali nierdzewnej

Zajmijmy się najpierw pojęciem małej architektury, by przybliżyć co właściwie kryje się za tym terminem. Chcemy to Państwu wyjaśnić, gdyż obiekt małej architektury, jest czasem potocznie błędnie utożsamiany z tymczasowym obiektem budowlanym, co jest błędem. Warto wiedzieć, że prawo budowlane definiuje obiekty małej architektury, w sposób następujący. Są to niewielkie obiekty budowlane, a w szczególności wyróżniamy obiekty kultu religijnego czyli wszelkiego rodzaju kapliczki, krzyże przydrożne, figury, architektury ogrodowej takie jak posągi, wodotryski i inne obiekty, w tym altany. Mała architektura to także obiekty użytkowe służące rekreacji codziennej i utrzymania porządku takie jak piaskownice, huśtawki, drabinki czy kosze na śmieci oraz ławki a nawet drabinki do roweru.

 

Wykonywanie elementów małej architektury ze stali nierdzewnej

Wykonując elementy małej architektury bądź same obiekty małej architektury, nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. To szczególnie ważna informacja, gdy chcemy postawić na własnej posesji altanę, którą zaliczymy do małej architektury ogrodowej. Często właściciele posesji decydują się na wykończenie architektury elementami ze stali nierdzewnej. Dlaczego? To trwały materiał, który nie ulega szybkiemu rozkładowi, nie trzeba go też specjalnie konserwować. To na co warto zwrócić uwagę to firma wykonawcza, która stworzy dla nas owe elementy. Polecamy wynajęcie fachowców, z długoletnim stażem pracy oraz nienaganną reputacją taką jak Ankora.