makijaż dzienny

Makijaż dzienny w 5 prostych krokach

Wiesz, jak dobrze i z klasą przygotować się na dzień w pracy? Jednym z podstawowych kroków będzie nałożenie takiego makijażu, w którym będziesz czuć się zarazem swobodnie, lekko i przyjemnie, jak również profesjonalnie i bez cienia wątpliwości co do tego, że wyglądasz fantastycznie. Makijaż dzienny to element Twojego wyglądu, dzięki któremu zabłyśniesz. Sprawdź, jak dobrze go przygotować w kilku prostych krokach!

Makijaż dzienny – podstawy, czyli pielęgnacja

Zanim będziesz myśleć o pudrze, podkładzie, korektorze i wymarzonej paletce cieni, zadbaj o swoją skórę – nawilż ją ulubionym kremem, nawodnij i zapewnij jej lekką bazę pod makijaż, dzięki której pory nie będą się zatykać. Wybierając bazę, kieruj się tym, czy ma w składzie silikon i najlepiej go unikaj – może powodować namnażanie się bakterii w zupełnie niepotrzebny sposób, a co za tym idzie – choroby skóry. Czym nakładamy bazę? Dłońmi, gąbeczką lub pędzlem – ważne, by robić to delikatnie i nie podrażniając skóry.

Teraz czas na podkład. Jeżeli nie masz dużych problemów skórnych, zamiast inwestować w ciężki, oleisty fluid, do makijażu dziennego zastosuj lepiej kremy BB lub CC. Są lżejsze dla Twojej skóry i dzięki temu zapewniają bardziej naturalny, zdrowy wygląd. Zdecydowanie warto czasem zrezygnować z fluidu na rzecz przyjaznych naskórkowi kremów.

makijaż dzienny

Konturowanie, puder, wykończenie

Puder nakładaj gąbką lub pędzlem. Rób to delikatnie, nie wsmarowuj go w policzki, a raczej oprószaj je niewielką jego warstwą. Bronzer natomiast – jeśli lubisz konturować twarz – nałóż okrągłym pędzlem pod kością policzkową. Możesz także zastosować odrobinę rozjaśniacza, jednak na tyle oszczędnie, by nie rzucał się w oczy jako pierwszy. Niech makijaż dzienny stanie się Twoją specjalnością!