Manicure japoński Kraków – nowość która zdobyła nasze serca!

Manicure japoński jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z Japonii. japońskie arystokratki już 400 lat temu szukały sposobu na zadbane i naturalnie wyglądające paznokcie. Odkryły, że nacieranie płytki odpowiednimi substancjami daje właśnie taki efekt. Płytka staje się mocniejsza, bardziej gładka i błyszczy jak perła. Chociaż na świecie jest już popularny od dawna ale w Polsce pojawił się niedawno a już zdobywa nasze serca… i dłonie! jest przeznaczony dla pań, które chcą mieć zadbane, błyszczące paznokcie ale niekoniecznie nakładać na nie kolorowy lakier.

Na czym polega manicure japoński?

 

kosmetyczka przeprowadza manicure japoński kraków

Manicure japoński polega na wcieraniu w paznokcie specjalnej pasty bogatej w witaminy A i E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego, które wzmacniają i nabłyszczają płytkę paznokcia. Następnie płytka zabezpieczana jest specjalnym pudrem, aby zapobiec zbyt szybkiemu wypłukaniu składników.
Manicure japoński wzmacnia paznokcie więc można go zastosować na zniszczone paznokcie jako terapia odbudowująca (czego niestety nie można powiedzieć o manicure hybrydowym czy żelowym). Nie należy go jednak stosować tuż po zdjęciu lakieru hybrydowego czy też tipsów, ponieważ płytka paznokcia jest zbyt cienka. Robiąc manicure japoński nie ma możliwości przedłużenia swoich paznokci jednak można je znacznie wzmocnić.

Gdzie wykonać zabieg?

Manicure japoński można wykonać już w wielu salonach kosmetycznych. Polecamy manicure japoński Kraków, wykonywany w salonie Eco Backstage, ponieważ używa on tylko naturalnych i ekologicznych składników. Sam zabieg trwa około 40 minut i należy go wykonywać mniej więcej co 2 tygodnie (częstotliwość zależy od stanu płytki paznokcia). Mocne błyszczenie paznokcia utrzymuje się około 1,5 tygodnia.