Pędzle do makijażu należy regularnie czyścić, by nie doprowadzić do pogorszenia stanu cery

Pędzle do makijażu – w jaki sposób i czym należy je czyścić?

Każdego dnia wykonujemy demakijaż i staramy się dokładnie oczyścić twarz, aby zapobiec powstawaniu niedoskonałości. Niestety wiele osób zapomina, że pędzle do makijażu stanowią źródło wielu bakterii i mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu naszej cery, jeśli nie będą regularnie czyszczone. Do mycia pędzli można wykorzystać różne produkty, takie jak: płyny micelarne, szampony dla dzieci czy mydła antybakteryjne. Bardzo ważne jest by czyścić je w delikatny sposób, aby zapobiec rozdwajaniu i wypadaniu włosia. Dzięki starannemu i regularnemu czyszczeniu pędzli będziemy mogli cieszyć się nieskazitelną cerą nie tylko w makijażu!

Pędzle do makijażu – czy trzeba czyścić pędzle każdego dnia?

Pędzle do makijażu ułatwią Ci rozprowadzanie kosmetyków na twarzy

Pędzle do makijażu najlepiej czyścić codziennie, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wymaga to poświęcenia dużej ilości czasu, zwłaszcza jeśli na co dzień wykonujemy pełny makijaż. Warto jednak poświęcić chwilę na to, by każdego dnia umyć pędzel do podkładu i korektora, ponieważ mają one styczność z największym obszarem naszej skóry. Pędzle do makijażu oczu czy nakładania różu, bronzera lub sypkiego pudru możemy umyć raz na 2-3 tygodnie, jednak jeśli mamy czas warto robić to częściej.

Gdzie kupić wysokiej jakości pędzle?

Wysokiej jakości pędzle do makijażu znajdziecie w sklepie Kozacka Drogeria. W asortymencie znajdują się pędzle do twarzy, takie jak: pędzle do podkładu, pudru, korektora, rozświetlacza czy różu, a także pędzelki do malowania oczu i brwi. Możecie wybierać spośród pojedynczych modeli albo kupić gotowe zestawy, które sprawdzą się idealnie na prezent. Przekonajcie się sami!