Orzechy włoskie to zdrowie i dobre samopoczucie

Orzechy włoskie i ich właściwości

Orzechy włoskie – jakie są?

Dziadkowie i rodzice od zawsze powtarzają nam, że orzechy włoskie pozytywnie wpływają na nasz mózg. Dzięki nim łatwiej nam się skupić, łatwiej się uczymy, mamy również lepszą pamięć. Ile w tym prawdy i jakie są ich rzeczywiste właściwości? Dowiedz się tego czytając nasz dzisiejszy artykuł!

Orzechy włoskie dostępne są w E-superfood

Czy wiedzieliście, że pięć orzechów włoskich ma bardzo zbliżoną ilość kalorii do jednego pączka? To dużo, jednak w przeciwieństwie do popularnego wypieku, nasz dzisiejszy bohater jest pełnowartościowy i na dodatek bogaty w zdrowe tłuszcze. Nie warto więc przejmować się ilością kalorii, jakie dostarczają naszemu organizmowi, ponieważ są to zdrowe i przydatne dla naszego organizmu kalorie. Co ciekawe, mogą one spokojnie zastąpić w naszej diecie ryby, ponieważ zawierają w sobie wielonasycone kwasy tłuszczowe, czym samym skutecznie obniżają cholesterol. Pozytywnie wpływają również na nasz układ krążenia, przez co osoby które je regularnie spożywają rzadziej chorują na serce.

Gdzie można je kupić?

Każdy z nas powinien spożywać orzechy włoskie, ponieważ dzięki nim poprawia się zarówno nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Dostępne są one w sklepie E-superfood. Zapraszamy!