Akcesoria do pływania – dbaj o bezpieczeństwo dziecka

Akcesoria do pływania – dbaj o bezpieczeństwo dziecka

4 grudnia, 2015 Wyłącz przez E R

Niewinna kąpiel na basenie, zajęcia lekcyjne w plenerze albo weekend wspólnie z rodziną. Zabawę i ćwiczenia w wodzie traktujemy jako czynności dostarczające nam rozrywki i poprawiające nasz stan zdrowia. Nie zawsze tak jednak bywa. Bez akcesoriów do pływania, szczególnie w przypadku dzieci, czas spędzony na basenie, w morzu czy nad jeziorem, może niekoniecznie wyjść na zdrowie.

Mamy mieć pod kontrolą to, co nasze dziecko w danej chwili robi i jak się bawi, jednak nie możemy sprawdzić tego, co znajduje się w wodzie, w której szkrab przebywa. Tam natomiast znaleźć się mogą najróżniejsze drobnoustroje i bakterie, stanowiące zagrożenie dla młodego człowieka. Jak, choć częściowo, można się przed nimi uchronić? Za pomocą akcesoriów do pływania.

Porządne okulary dziecięce, noszone w czasie zabawy w wodzie, mają regulowane paski, które dopasowują się do kształtu głowy. Istnieją także modele ze stopniowanym rozstawem soczewek, dzięki czemu okulary można dopasować do twarzy tak, aby zamiast przeszkadzać podczas pływania, uczyniły tę czynność jeszcze przyjemniejszą. Używanie takich pływackich gogli zmniejsza ryzyko zapalenia spojówki. Zakażenie może nastąpić poprzez kontakt z zanieczyszczoną wodą lub w momencie gdy coś wpadnie do oka, o co nietrudno podczas pływania z otwartymi oczami. Leczenie zapalenia trwa zwykle kilka miesięcy i łączy się z dużym dyskomfortem – zaczerwienionym okiem i lekkim pieczeniem, towarzyszącym podczas codziennych czynności.

Akcesoria do pływania takie jak czepek, pomagają zachować większą higienę podczas kąpieli w basenie. Tam również przydają się dlatego, że ochraniają włosy i skórę głowy przed chlorem. Ten związek, używany w dużym stężeniu w kąpieliskach, pozbawia skórę warstwy ochronnej, na włosy wpływa natomiast jak delikatny wybielacz – rozjaśnia ich kolor i osłabia strukturę. Co więcej, kiedy chlor łączy się z substancjami takimi jak pot czy mocz, powstaje chloramin – toksyczny gaz. Ten, mimo iż w powietrzu jest bardzo słabo wyczuwalny, może atakować błony śluzowe, skórę, oczy i drogi oddechowe.

Mimo iż sporty wodne są uważane za jedne z najzdrowszych, to w samej wodzie znajduje się wiele zagrożeń, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie naszych dzieci. Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia, warto zainwestować w akcesoria do pływania, chroniące oczy, skórę i włosy małego pływaka.