Bezbutlowe dystrybutory wody – co warto wiedzieć

Bezbutlowe dystrybutory wody – co warto wiedzieć

22 października, 2021 Wyłączono przez Z S

Nasza planeta jest coraz bardziej zanieczyszczona, dlatego musimy ograniczyć zużycie plastiku, oraz innych śmieci. Wiele firm coraz bardziej świadomie korzysta z zasobów Ziemi. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem okazać się mogą bezbutlowe dystrybutory wody. Co warto o nich wiedzieć?

Bezbutlowe dystrybutory wody – dlaczego warto?

Bezbutlowe dystrybutory wody zdecydowanie mają dobry wpływ na środowisko. Warto więc zastosować je w przypadku większych, jak i mniejszych korporacji. W taki sposób pracodawca minimalizuje zużycie plastiku, ponieważ nie ma potrzeby dostarczania ich w plastikowych butlach. Woda pobierana jest bezpośrednio z kranu. Co więcej ograniczyć to może zużycie plastiku wśród pracowników, którzy zamiast kupowania wody butelkowanej, będą mogli pić tę dostarczaną przez pracodawcę. Warto więc świadomej korzystać z otaczających nas dóbr.

Bezbutlowe dystrybutory wody

Czy pobierana woda z kranu nie jest gorsza od mineralnej z butelki? To pytanie, które często jest zadawane przy tym temacie. Obecne dystrybutory to bardzo nowoczesne sprzęty, które posiadają kilka poziomów filtracji. Taka woda jest więc świeża i czysta. Jeśli więc pomyślimy o kwestii mikroplastiku, można śmiało powiedzieć, ze jest to lepszy wybór również dla naszego zdrowia.

Dobre tylko dla planety?

Bezbutlowe dystrybutory wody to dobry wybór nie tylko dla planety. Przerzucając się na takie rozwiązanie firmy mają szansę na zaoszczędzenie wydatków przedsiębiorstwa. W końcu woda kranowa jest dużo tańsza niż butelkowana. Dodatkowo ma to pozytywny wpływ na skupienie, a co za tym idzie większą wydajność pracowników. Jak widzisz nic nie stoi już na przeszkodzie.