Bezdech senny gdzie leczyć i czym jest?

Bezdech senny gdzie leczyć i czym jest?

14 grudnia, 2021 Wyłączono przez DB

W naszym artykule tłumaczymy czym jest bezdech senny gdzie leczyć te przypadłość oraz podpowiadamy jak rozpoznać objawy. Zachęcamy do lektury, jeśli ta tematyka Was interesuje.

Co to jest bezdech senny?

Zespół bezdechu sennego to inaczej Zaburzenia Oddychania Podczas Snu. To nieuświadomiony typ zaburzenia oddychania, z którym mamy do czynienia tylko i wyłącznie w czasie snu. Przypadłość ta została stosunkowo niedawno poznana, niemniej jednak wiemy, iż może być bardzo poważna i w stanie zaawansowanym trudna do leczenia. Czym różni się od zwykłego charapania? Między innymi przyczyną. Okazjonalne chrapanie ma związek z pozycją przyjętą przez śpiącego. Gdy śpimy na plecach, w związku z chorobą mamy zatkany nos, chrapanie nie jest niczych nadzwyczajnym a jedynie efektem wymienionych sytuacji. Zaburzenia Oddychania Podczas Snu zaś to złożona jednostka chorobowa. Pojawia się więce pytanie bezdech senny gdzie leczyć?

Bezdech senny gdzie leczyć?

Powtarzające się w czasie snu bezdechy senne lub spłycenia oddychania, prowadzą do niedotlenienia wszystkich narządów, w tym tych najważniejszych tj.: mózgu, serca, nerek, wątroby. Niedotlenienie uszkadza owe narządy, z czasem mogąc powodować rozwój chorób przewlekłych lub zaostrzeń już istniejących schorzeń. Niemniej jednak, możliwe jest przeprowadzenie badania bezdechu sennego, w warunkach szpitalnych bądź domowych. Chcąc dowiedzieć się, czy mamy problem z ZOPS, odsyłamy Was na tematycznego bloga kliniki Optiumum. Ze spcjalistycznego wpisu, dowiecie się gdzie szukać pomocy w diagnozowaniu oraz leczeniu bezdechu sennego.