Bielizna ciążowa – zadbaj o komfort swój i swojego dziecka

Bielizna ciążowa – zadbaj o komfort swój i swojego dziecka

15 listopada, 2018 Wyłączono przez DB

Ciąża to ten cudowny stan kiedy w organizmie kobiety rozwija się nowe życie. Instynkt macieżyński podpowiada nam co mamy robić oraz jak zachowywać się w czasie ciąży, niemniej jednak często to za mało. Chcąc poszerzyć naszą wiedzą zaglądamy na dedykowane strony w internecie, kupujemy książki, czytamy blogi, oglądamy filmy – edukujemy się. Na szczęście od kilku lat rynek otworzył się na mamy i tworzy coraz więcej produktów, które mają ułatwić im życie w ciąży oraz tuż po. Jednym z nich jest bielizna ciążowa. Na co zwrócić uwagę wybierając model dla siebie ?

Bielizna ciążowa podczas ciąży

bielizna ciążowa

Na początek należy znacząco odróżnić bieliznę przed ciążą oraz po niej. Podczas ciąży kobieta ma duży brzuch, wrażliwe piersi, spuchnięte nogi to wszystko należy brać pod uwagę kupując bieliznę. Jaką więc wybrać ? Na początek biustonosz koniecznie należy go zmienić już w pierwszych tygodniach ciąży. Piersi błyskawicznie urosną dlatego będziemy potrzebować stanika o jedną, dwie miseczki większego a dobrze dobrany biustonosz zmniejszy ryzyko rozstępów i zapobiegnie utracie jędrności piersi! W przypadku majtek sprawdzą się te z jak najmniejszą liczbą zdobień. Najwygodniejsze w ciąży są biustonosze i majtki zupełnie gładkie i bezszwowe z naturalnych materiałów.

Bielizna ciążowa po ciąży

bielizna ciążowa

 

Po ciąży natomiast możemy się skupić na nieco innych modelach. W dalszym ciągu nasze ciało będzie nieco obrzmiałe ale powoli będzie wracać do swojego naturalnego stanu. Co ważne w przypadku bielizny ciążowe po ciąży wybieraj modele ze specjalnymi otworami, które umożliwią Ci w szybki sposób nakarmienie dziecka. Po ciąży możesz  wybierać majtki  pełniejsze, które nie będą uciskać ciała ale ze zdobieniami i haftami, nieco bardziej finezyjne i kobiece 🙂