Biustonosze – 5 mitów na ich temat, w które wciąż wierzymy !

Biustonosze – 5 mitów na ich temat, w które wciąż wierzymy !

24 września, 2018 Wyłączono przez DB

Biustonosze to część garderoby, którą nosi każda z nas. Nawet latem, niewiele kobiet pozwala sobie na rezygnację z biustonosza, gdyż dla wielu brak stanika to widok gorszący – szczególnie w miejscu pracy. Relacje kobiet ze stanikami są różne – latem raczej ich nienawidzimy, za to podczas ważnej imprezy czy randki bielizna idealnie formuje nasze ciało, więc uwielbiamy ją ponad wszystko. A czego o stanikach nie wiemy? Jakie opinie o biustonoszach krążą w kobiecym gronie a niekoniecznie są zgodne z prawdą? Sprawdźmy.

Nie nosisz stanika będziesz miała obwisłe piersi

Myślisz,że Twoje piersi pozbawione stanika nagle i niezapowiedzianie poddadzą się działaniu grawitacji? To błąd. Piersi pozostawione same sobie, ułożą się naturalnie, niczym nie skrępowane odpoczną. Jeśli więc czasem masz ochotę pozbyć się biustonosza, nie krępuj się, szczególnie jeśli masz ciężki biust dobrze mu zrobi chwila bez bielizny.

Spanie w staniku  jest szkodliwe

Wiele z nas uważa, że  spanie w staniu  jest szkodliwe – otóż nie. Specjaliści twierdzą, że spanie w staniku nie jest szkodliwe. Dla własnej wygody lepiej go zdejmować, przecież spanie bez stanika jest zdecydowanie wygodniejsze ! Co więcej te z Pań, które noszą biustonosze 24 godziny na dobę mogą mieć problem z zatrzymywaniem płynów w organizmie oraz powstawaniem torbieli, piersi nie mogą być tak długo uciskane !

Sportowe staniki powiększają piersi ?

Absolutnie nie. Są stworzone po to by podczas wzmożonej aktywności fizycznej było nam wygodnie. Komfort podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu jest ważnym elementem, dzięki temu możemy liczyć na lepsze wyniki. Staniki sportowe, jeśli powiększają piersi jest to jedynie dodatkowy bonus związany z ich budową.

Biustonosze powinny być bardzo obcisłe

biustonosze

Biustonosz powinien być odpowiednio dobrany, co wcale nie znaczy,że ma być obcisły i zostawiający ślady na naszym ciele ! Miseczki nie mogą być za małe a ramiączka luźno dyndać, ale też nie powinny wpinać nam się w ciało powodując dyskomfort. Jeśli nie wiesz jaki rozmiar stanika powinnaś nosić udaj się do sklepu z profesjonalną obsługą. Braffiterka z pewnością dobierze dla Ciebie odpowiedni model, który nie będzie ani za ciasny ani za luźny.

Stanik z fiszbinami może powodować raka

To chyba najgorsza z krążących plotek o stanikach. Biustonosz nie ma absolutnie żadnego wpływu na zachorowanie na raka. Na problemy z kręgosłupem owszem może jeśli nasze piersi są ciężkie, ale  ni jak ma się do nowotworu.  Pamiętaj – odpowiednio dobrane biustonosze, trochę luzu dla piersi od czasu do czasu oraz stanik sportowy podczas wysiłku fizycznego – to gwarant komfortu dla Ciebie i Twoich piersi.