Biżuteria dla mężczyzn: jaką nosić?

Biżuteria dla mężczyzn: jaką nosić?

15 października, 2019 Wyłączono przez JP

Dodatki dla panów, jeszcze kilkanaście lat temu, wzbudzały negatywne emocje. Uznawane za niemęskie lub przesadnie zdobiące panów, którzy, w wizji znacznego gremium, nie powinni zakładać bransoletek, naszyjników i pierścionków.

Klasyczne dodatki dla mężczyzn

Czasy na szczęście diametralnie zmieniły się. Można śmiało stwierdzić, że moda zatoczyła koło – jak bumerang powracają zdobienia znane starożytnym i wciąż wykorzystywane wśród plemion historycznych. Biżuteria dla mężczyzn tego typu uzupełnia strój, zarówno casualowy, jak i biznesowy. Zacznijmy od największych klasyków. Należą do nich:

  • zegarek (z dużą tarczą, na szerokim pasku lub bransolecie);
  • spinki do mankietów (wykorzystywane przede wszystkim przez fanów formalnych stylizacji);
  • łańcuszki (srebrne, złote, drobne i nieco grubsze).Najwyższej jakości biżuteria dla mężczyzn.

Biżuteria dla mężczyzn współcześnie

Do kanonu mody dla panów weszła również biżuteria dla mężczyzn wykonana se skór naturalnych (i ekologicznych), rzemyków i drobnych paciorków. Często pojawiają się również naszyjniki i zawieszki. Do niedawna najchętniej wybieranym były nieśmiertelniki, koniecznie srebrne, z pobrzękującymi blaszkami. Obecnie równie chętnie panowie sięgają po pierścionki i sygnety. Biżuteria dla mężczyzn to nie tylko ślubne obrączki, ale również grube, ciężkie, wykonane ze szlachetnych surowców dodatki.