Profesjonalna sesja zdjęciowa, a blenda fotograficzna

Profesjonalna sesja zdjęciowa, a blenda fotograficzna

15 grudnia, 2017 Wyłączono przez KH

Blenda fotograficzna wymagana przy sesji zdjęciowej?

Blenda fotograficzna to jedna z najbardziej podstawowych i z pewnością wymaganych akcesoriów fotograficznych, które muszą być podczas sesji fotograficznej. Wyglądają co prawda dość niepozornie jednak pełnią kluczową rolę. Umożliwiają one prawidłowe ustawienie światła, które jest podczas robienia zdjęć jednym z kluczowych elementów. Blenda fotograficzna doświetla lub oświetla fotografowany obiekt.

Dwie blendy fotograficzne

Jak dobrze dobrać blendę fotograficzną na sesję?

Dobór odpowiedniego rozmiaru oraz koloru blendy fotograficznej zależy od bardzo wielu czynników. Pod uwagę brane jest między innymi miejsce, w którym organizowane jest miejsce sesji fotograficznej oraz jego warunki oświetleniowe, ilość modeli w kadrze,a także wizja i koncepcja fotografa. Podczas sesji, które odbywają się w plenerze zwykle wykorzystuje się bardziej poręczne blendy, które umożliwiają doświetlenie twarzy lub sylwetki. Rzadko używanymi są wówczas zestawy lamp plenerowych. Są to często blendy 2w1, 5w1 i 7w1. Są one składane i posiadają specjalne futerały do transportu i przechowywania. Najbardziej praktycznym według nas, kształtem blend są te prostokątne. Natomiast trójkątna blenda sprawdzi się świetnie do portretów ponieważ fotograf jest w stanie utrzymać ją samodzielnie.

złota, srebrna, szara, biała i czarna blenda fotograficzna

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego jaki rodzaj blendy fotograficznej kupić zachęcamy do kontaktu z pracownikami sklepu fotograficznego E-trade oraz zapoznania się z ofertą blend fotograficznych i innych akcesoriów foto dostępnych w sklepie: https://e-trade.com.pl/pl/202-blendy