Turystyczne porady – Bolonia co warto zobaczyć

Turystyczne porady – Bolonia co warto zobaczyć

25 kwietnia, 2022 Wyłączono przez DB

Jest tak wiele niesamowitych rzeczy do zrobienia w Bolonii — naszym zdaniem najbardziej niedocenianym mieście we Włoszech. I to nie tylko dla miłośników jedzenia, ale także dla miłośników sztuki i historii, kinomanów, miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Bolonia co warto zobaczyć – lista jest długa!

Włochy, Bolonia i pyszne jedzenie

pexels kai pilger 1069039

To zaskakujące jak niewielu decyduje się na odwiedzenie Boloni, biorąc pod uwagę reputację miasta jako siedziby włoskiej gastronomii. Jeśli kusiło Cię, aby odwiedzić Bolonię, naprawdę powinieneś zaplanować wizytę, sprawdzając, co jest warte Twojej uwagi. Wśród głównych branż Bolonii jest produkcja makaronów i kiełbas, więc koniecznie spróbuj, gdy tu będziesz. Wraz ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych Bolonii spędź czas chłonąc wyjątkowy charakter miasta: przespaceruj się pod długimi arkadami – słynnymi portici, zajrzyj do eleganckich starych sklepów, zauważ jego architektoniczne dziwactwa i ciekawą cegłę, zatrzymaj się w jednej z licznych kawiarni i zanurz się w ich atmosferze!

Bolonia co warto zobaczyć – wskazówki

Większość popularnych miejsc do odwiedzenia znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Piazza Maggiore, a arkadowe uliczki sprawiają, że spacery po Bolonii są przyjemne podczas każdej pogody i pory roku. Bolonia co warto zobaczyć? Bez wątpienia Piazza Maggiore and Piazza del Nettuno a także Basilica of St. Petronius. Piza może być najbardziej znaną wieżą, ale Bolonia ma parę budowli, które wydają się przechylać jeszcze bardziej niepokojąco ze względu na ich wąski kształt. 48-metrowa Torre Garisenda pochyla się o ponad 13 metrów. Możesz wspiąć się po 498 stopniach wewnątrz Torre degli Asinelli, aby zobaczyć Bolonię z lotu ptaka.