Bretonka: obraz Olgi Boznańskiej, który warto znać

30 października, 2019 Wyłączono przez AD

Jesteś miłośnikiem sztuki? Lubisz, kiedy wszystko jest takie, jakie powinno być, a reprodukcje obrazów wiszą na ścianach w każdym eleganckim domu? Jeśli z twórczyń XX wieku szczególnym uczuciem darzysz Boznańską, Bretonka obraz to coś, co musisz zobaczyć. A jak już zobaczysz, to gwarantujemy, że się zakochasz – i to na amen. Tak typowe dla malarki pociągnięcia pędzla, rozmyte kolory, niejednolite plamy barwne, odrobinę impresjonistyczne zacięcie, a do tego zwyczajnie piękne. Poznaj nasze inspiracje i wariacje na temat tego, jak taka reprodukcja sprawdzi się w rozmaitych wnętrzach.

Bretonka: obraz Olgi Boznańskiej, który pokochasz

Samotna dziewczyna siedząca w otwartym oknie. Za nią, w tyle, zielony ogród, most, miasto, wysoka katedra. Ona sama ubrana w niebieską, prostą sukienkę, z chustą na głowie i przepasanymi ramionami – jak prawdziwa dama XX wieku, a jednocześnie prosta kobieta. Jest nieco zamyślona, troche może zmęczona. Trzyma coś w rękach, jednak co? To trudne do odgadnięcia. Bretonka to obraz Boznańskiej, który pokazuje kobiecą delikatność i jednocześnie zaskakująco szarą codzienność.

bretonka obraz

Obraz do Twojego domu

Nieco zasłonięte dłonie i rozmazana okolica rąk tytułowej Bretonki sprawiają, że nie można jednoznacznie stwierdzić czy to, co trzyma w dłoniach, to kartka papieru, list, czy może jakieś narzędzie. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że to konewka. Jesteś ciekaw, jak Bretonka obraz będzie wyglądał na Twojej ścianie? Zobacz wizualizacje w LueLue.