Broń 5G – zagrożenie czy szansa współczesnego świata?

Broń 5G – zagrożenie czy szansa współczesnego świata?

22 maja, 2020 Wyłączono przez WU

Wiele jest bzdurnych teorii dotyczących wprowadzanej technologii 5G. Zdaniem niektórych ma ona na celu służyć depopulacji ludzkości i sterowania poszczególnymi osobami za pomocą chipów. Pomijając jednak spiskowe teorie, specjaliści zwracają uwagę, że rzeczywiście możemy mówić o czymś takim, jak broń 5G, sęk w tym jednak, że chodzi o coś zupełnie innego, niż chcieliby członkowie towarzystwa foliowej czapeczki.

Czym jest broń 5G?

Aby używać jakiejś broni musimy mieć do czynienia z wojną na dużą skalę. Taki konflikt rzeczywiście się odbywa, nie jest to jednak wojna, jaką znamy z kart historii. Konflikt pomiędzy hegemonami współczesnego świata, to jest USA i Chinami, toczony jest obecnie nie na płaszczyźnie militarnej, lecz gospodarczej i technologicznej. Broń 5G to więc niezbędny oręż w tego typu konflikcie. Jednym z najważniejszych zasobów współczesnego świata są nie złoża minerałów czy ropy – choć te w dalszym ciągu mają swoją wartość, lecz informacja. Wymaga to ciągłej inwestycji w środki jej przesyłu i przetwarzania, w czym zawiera się właśnie sieć 5G.

Nowa arena konfliktu

Broń 5GTaka zmiana uwarunkować musiała mocno namieszać w równowadze pomiędzy poszczególnymi graczami. Broń 5G, jak niektórzy zwykli określać nowej generacji standard przesyłu informacji, to tylko jeden z wielu elementów owej rywalizacji, ale element niezwykle kluczowy. Oprócz szans na rozwój gospodarczy i większą informatyzację życia codziennego potęguje bowiem zagrożenia związane z cyberprzestępczością, a szczególnie działaniami wywiadowczymi. Cyberprzestrzeń, już od dłuższego czasu, jest już powszechnie i oficjalnie uznawana za kolejne środowisko operacyjne w konfliktach, obok tradycyjnych, takich jak ląd, morze i powietrze.