Brydż – zasady potrzebne do gry

Brydż – zasady potrzebne do gry

15 lutego, 2021 Wyłączono przez PiGl

Gry planszowe i karciane znów są na fali za sprawą, tego, że coraz więcej ludzi przebywa w domach ze względu na pandemię. Brydż to jedna z popularniejszych gier karcianych. Panuje pewien mit, że jest trudny do nauki, co nie jest prawdą. Przytoczymy tutaj jego najważniejsze zasady brydża.

Historia powstania Brydża

Brydż powstał w XIX wieku w Anglii. Na początku była jeszcze starsza gra karciana wist, od której wszystko się zaczęło. Jeśli chodzi o brydż zasady spisano formalnie w 1742 roku, a w XIX rozpoczęto organizować pierwsze turnieje oraz zawody. W 1926 roku spisano współczesne zasady tej gry. W niektórych krajach w pewien sposób modyfikowano zasady pod względem liczenia punktów. Jednak dziś wszyscy stosują się do ustalonych zasad przez Światową federację Brydża. Gra ta, zyskała na dużej popularności i została traktowana pełnoprawnie tak jak szachy czy inny dyscypliny sportowe.

adult 3170055 640 1

Niezbędne akcesoria oraz zasady gry

Aby rozpocząć rozgrywkę gry w brydża przede wszystkim będziemy potrzebować kart, stolika dla czterech osób i kawałek kartki z długopisem lub innej rzeczy na której możemy zapisywać wyniki i punkty. W brydżu zasady, którymi możemy się kierować to towarzyskie lub sportowe. Pierwsze z nich są przeznaczone dla czterech osób i gra polega na łączeniu się w dwie grupy po dwie osoby. Wygrywa para, która zdobędzie więcej punktów. Podczas rozgrywki korzystamy z talii 52 kart, a każdy z graczy otrzymuje po 13 kart. Trzymamy je w taki sposób, aby nikt ich nie widział. Każda z kart ma swoją określoną wartość punktową. Cała gra opiera się na dwóch turach i przebiega w określony sposób: rozdanie, licytacja, rozgrywka oraz liczenie i zapis punktów.