Czym charakteryzuje się budownictwo szkieletowe drewniane?

Czym charakteryzuje się budownictwo szkieletowe drewniane?

17 stycznia, 2023 Wyłączono przez DB

Konstrukcja szkieletowa z lekkiego drewna jest jednym z najpopularniejszych sposobów budowy domów w Stanach Zjednoczonych i niektórych częściach Europy. Jeśli chcesz wznieść swój budynek w sposób przyjazny dla środowiska, budownictwo szkieletowe drewniane jest najlepszym rozwiązaniem! Od zrównoważonego rozwoju po równoważenie emisji gazów cieplarnianych, ten niedrogi sposób obramowania budynku może spełnić Twoje marzenie o własnym domu.

Fundamenty a drewniany dom

budownictwo szkieletowe drewniane

Ponieważ drewno jest podstawowym materiałem, ważne jest zrozumienie jego wyjątkowych i złożonych cech. W zależności od rodzaju gruntu i obciążenia ramy drewnianej określa się odpowiedni fundament dla konstrukcji. Stopy fundamentowe powinny być wystarczająco głębokie, aby uniknąć działania mrozu w zimie. Grunt musi być wystarczająco zagęszczony, jeśli konstrukcja jest budowana w miejscu, w którym usunięto korzenie lub ułożono materiały wypełniające. Jeśli drewniana rama jest zbudowana na słabym gruncie, można użyć impregnowanego stosu drewna z drewnianymi lub betonowymi parapetami. Ogólnie rzecz biorąc, na rynku stosowane są dwa rodzaje fundamentów w konstrukcjach drewnianych: mianowicie fundament betonowy i drewniany fundament impregnowany ciśnieniowo.

Czy warto wybrać budownictwo szkieletowe drewniane?

Domy drewniane zawsze były jednym z najpopularniejszych modeli domów ze swoją ponadczasową stylistyką. Powodem, dla którego konstrukcje drewniane nie tracą na pięknie i atrakcyjności nawet w dobie technologii, w której żyjemy, są niezliczone zalety materiałów drewnianych, które w połączeniu z nowoczesnym podejściem do budownictwa dają wiele możliwości, na których opiera się budownictwo szkieletowe drewniane.