Cenówki sklepowe – Co to jest?

Cenówki sklepowe – Co to jest?

10 maja, 2021 Wyłączono przez PiGl

Często będąc w sklepie możemy się spotkać z cenówkami sklepowymi. Są to etykiety, które znajdują się na produktach m. in. na dziale mięsnym. Cenówki można, a nawet powinno się personalizować i dopasowywać do branży. Warto przemyśleć kilka czynników dotyczących wyboru odpowiedniej. Dzięki, czemu będą dostosowane całkowicie do określonych potrzeb.

Jaką rolę pełnią cenówki sklepowe?

Cenówki sklepowe informują klientów o danym produkcie i jego cenie. Etykiety mogą, być na różny sposób przytwierdzone do produktów. Spotkamy się z nimi, również często na półkach sklepowych. Warto, również zaznaczyć, że mogą pełnić rolę marketingową. Cenówki mogą podkreślać wysoką jakość danego produktu. Są to etykiety typu Premium wykonane z wysokiej jakość materiałów. Wszystko zależy od określonych potrzeb oraz oczekiwań klienta względem etykiety.

cenówki sklepowe - supermarket

Rodzaje cenówek

  • Samoprzylepne – Są to cenówki sklepowe wykonane z papieru samoprzylepnego. Bazą tego typu etykiety jest papier sylikonowy, klej oraz warstwa ochronna. Po jej oderwaniu możemy nakleić etykietę. Mają Państwo możliwość zakupić cenówki w rolkach lub arkuszach.
  • Kartonowe – Jak nazwa sama wskazuje etykiety wykonane z kartonu. Czasami przeznaczenie produktu wymaga zastosowania tego rodzaju cenówki. Często wykorzystuje się je do promowania towarów Premium. Etykieta może być dostosowana pod względem kształtu czy koloru. Mogą być wykonane w stylu hand-made, co podkreśli ich wyjątkowość.