Co zawierają leki na zapalenie pęcherza moczowego?

Co zawierają leki na zapalenie pęcherza moczowego?

10 listopada, 2021 Wyłączono przez A S T A

Objawy zapalenia pęcherza moczowego są wyjątkowo uciążliwe. To m.in. ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu, a także parcie i ból w podbrzuszu. Przypadłość bezwzględnie wymaga więc leczenia, za pomocą odpowiednich farmaceutyków. Co mogą zawierać leki na zapalenie pęcherza moczowego oraz jakie inne sposoby warto wdrożyć w przypadku takich objawów?

Leki na zapalenie pęcherza moczowego

Takie preparaty mają wielokierunkowe działanie polegające m.in. na odbudowaniu bariery ochronnej, ale też łagodzeniu infekcji. W tym celu stosuje się różnego rodzaju środki pochodzenia naturalnego, w tym te zawierające żurawinę, a także nawłoć pospolitą. Ta ostatnia wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego, a także łagodzi objawy infekcji. Zastosowanie ma dodatkowo furazydyna, którą wdraża się właśnie do leczenia niepowikłanych zakażeń dróg moczowych.

pexels burst 545015

Jakie są inne metody radzenia sobie z chorobą?

Leki na zapalenie pęcherza moczowego to niejedyne, co można w tym przypadku zastosować. Wśród metod niefarmakologicznych radzenia sobie z problemem wskazuje się m.in. na picie dużych ilości wody, kąpiele pod prysznicem, a także unikanie stosowania drażniących kosmetyków, które mogą negatywnie wpływać na naturalną florę bakteryjną miejsc intymnych.

Jak widać preparaty na zapalenie pęcherze moczowego to główny sposób leczenia. Jeśli jednak dolegliwości często nawracają, trzeba bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, aby znaleźć źródło problemu i móc go wyeliminowa