Curio vs Cameo 3 – poznaj wszystkie różnice ploterów

Curio vs Cameo 3 – poznaj wszystkie różnice ploterów

16 czerwca, 2020 Wyłączono przez A S

Zastanawiasz się nad zakupem plotera hobbystycznego, ale nie wiesz jaki model wybrać? Dziś porównamy dla Ciebie dwa najpopularniejsze, czyli model Curio vs Cameo 3. Sprawdź czym się różnią i wybierz odpowiedni dla siebie!

Co łączy oba modele ploterów?

Porównując modele ploterów hobbystycznych – Curio vs Cameo 3, możemy dojść do wniosku, że posiadają wspólne cechy. Oba plotery możemy wykorzystywać do wycinania w grubszych materiałach przy pomocy ostrza głęboko tnącego. Możemy również przy ich pomocy używać ostrza do stipplingu oraz graweru. Zarówno Curio, jak i Cameo 3, łączy się z komputerem poprzez kabel USB, a do ich zestawów dołączone są pełne oprogramowania. Oba modele są również kompatybilne z przydatną funkcją Print and Cut, a także Pixscan.

Curio vs Cameo 3 – poznaj różnice!

Kiedy porównamy oba modele, pierwszą i najważniejszą różnicą, jaką zauważymy, będzie format maty. W przypadku modelu Cameo 3 mata ma wymiary 30 cm x 30 cm (ewentualnie 30×60 cm), a w Silhouette Curio 21,6 cm x 15,2 cm (ok A5), ewentualnie format A4. Kolejną różnicą jest budowa obu ploterów. Cameo 3 pozwala na wycinanie materiałów z podkładem (naklejki, zdrapki, folie samoprzylepne, folie do tkanin), natomiast na ploterze Silhouette Curio możemy szkicować wzór dzięki mazakom umieszczonym w ploterze. Kolejne różnice to już różnice w poszczególnych funkcjach ploterów. Są to różnego rodzaju ostrza i parametry. Przykładowo, ploter Cameo 3 łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth i posiada dotykowy ekran. Curio natomiast, może nam posłużyć do wykonywania tłoczeń w materiale.