Cykl mroczna wieża – czyli powieści fantasy i grozy Stephena Kinga

Cykl mroczna wieża – czyli powieści fantasy i grozy Stephena Kinga

7 października, 2022 Wyłączono przez OZ

Połączenie książek fantasy z literaturą grozy, to coś, w czym świetnie specjalizuje się Stephen King. Jest cykl Mroczna Wieża, uważany jest przez niego samego za jedno z najwybitniejszych swoich dzieł. Pracował nad nim wiele lat, tak aby dopracować i logicznie oddać całość fabularną.

Kim jest Stephen King?

Książki Stephena Kinga znane są na całym świecie. To wybitny, amerykański pisarz, który swoją największą popularność zyskał wydaną w 1973 roku powieścią o tytule „Carrie”. W późniejszych latach wydał kolejne bardzo znane książki, które uwielbiane są przez coraz to nowszych czytelników, aż do dzisiaj. Przez wielu nazywany jest królem horroru, a jego liczne książki zyskały wiele ekranizacji. Stephen King w swoich powieściach łączy różne gatunki, spajając je w logiczną całość.

pexels pixabay 159872
cykl mroczna wieża

Czym jest cykl Mroczna Wieża?

Można powiedzieć, że perełką w kolekcji Stephena Kinga jest właśnie cykl Mroczna Wieża. Autor pisał tę historię przez ponad 40 lat. W 2012 roku wydał ósmy i ostatni już tom powieści. Cała seria to mieszanka sci-fi, fantasy, westernu, grozy i wielu innych elementów. Nawiązuje również do innych powieści Kinga, niezwiązanych z cyklem Mroczna Wieża. Fabułą książki jest wędrówka ostatniego rycerza z bractwa rewolwerowców, który próbuje dotrzeć do centrum świata – Mrocznej Wieży. Na swojej drodze spotyka wiele przeciwności, które musi rozwiązywać. Cała książka owiana jest wielką tajemnicą i początkowo mało wiadomo o głównym bohaterze.