Czapka do golfa – czyli niezbędny element każdego gracza

Czapka do golfa – czyli niezbędny element każdego gracza

7 lutego, 2019 Wyłączono przez RG

Golf to dyscyplina sportowa, która uprawiana jest na otwartych terenach, porośniętych trawą.  Zasady tego sportu polegają na skierowaniu piłki golfowej do otworów znajdujących się w ziemii, przy pomocy specjalnego kija.

Poznaj niezbędne wyposażenie każdego golfisty

Golf to sport wymagający specjalistycznego sprzętu. Do niezbędnego wyposażenie golfisty zaliczyć można m.in. kij golfowy, piłki, rękawiczki, gripy, dalmierze, liczniki, teesy, ball markery, headcovery. Poza oczywistymi akcesoriami, warto pamiętać również o sportowej odzieży oraz butach. Koniecznie zaopatrz się w wygodne buty, takie w których nawet wielogodzinna rozgrywka nie będzie wywoływać dyskomfortu dla Twoich stóp.

Czapka do golfa – ważniejsza niż myślisz

Golf to dyscyplina uprawiana na świeżym powietrzu, dlatego ważne jest aby chronić głowę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podczas niskiej temperatury zalecana jest ciepła czapka do golfa, która uchroni organizm przez utratą ciepła oraz zapewni odpowiedni komfort podczas gry. Z kolei w lato, gdy żar leje się z nieba wyjątkowo przydatna okaże się czapka do golfa z daszkiem lub sam daszek. Uchronią one przed promieniami słonecznymi oraz sprawią, że światło nie będzie razić w oczy. Jak widać czapka do golfa ma ogromne znaczenie i może odpowiadać za komfort gry. Zaleca się stosowanie czapek, które są przewiewne oraz lekkie. Należy zadbać o dobór odpowiedniego rozmiaru, dopasowanego idealnie do kształtu głowy.czapka do golfa