Czym są lampy UV? Podstawowe informacje

Czym są lampy UV? Podstawowe informacje

23 listopada, 2018 Wyłączono przez SP

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń służących to utrwalania materiałów światłoutwardzalnych wykorzystywanych w manicure i pedicure hybrydowym i żelowym. Wśród nich są lampy UV. Piszemy o tym, jak działają, czym się wyróżniają i do jakich warunków się nadają.

Jak działają lampy UV?

Działanie lamp UV oparte jest na świetle emitowanym przez odpowiednie żarówki, dostosowane do małych rozmiarów przenośnych urządzeń. Wzmacniane jest przez lusterka, które są montowane w roli dna takiej lampy oraz jej ścianek. Działając na światłoczułe materiały, pozwalają na stworzenie trwałej i trudnej do zniszczenia powłoki lakieru na paznokciu.

lampy uv automatic

Czym lampy różnią się od innych?

Lampy UV różnią się od lamp LED czy CCFL tym, że nie mają dodatkowych żarówek, a wzmocnienie oświetlenia osiągane jest dzięki wspomnianym lusterkom. Są też zazwyczaj tańsze od innych typów. Część z nich ma też wysuwane dno, którego lampy LED nie muszą mieć w ogóle.

lampy uv promed

Do domu czy do salonu?

Lampy UV nadają się do małego, mobilnego salonu kosmetycznego albo do stylizacji paznokci w domowych warunkach. Do zakupienia ich na własne potrzeby zachęca zwłaszcza niska cena.

Można je kupić na przykład w sklepie Eversun pod tym adresem: https://eversun.pl/lampy-uv-357