Czym zastąpić mięso w diecie — przykłady substytutów

Czym zastąpić mięso w diecie — przykłady substytutów

26 kwietnia, 2022 Wyłączono przez J P

Zrównoważona dieta to podstawa do dobrego zdrowia i samopoczucia. Wielu z nas uważa, iż podstawą takiej diety powinno być mięso, gdyż jest to bogate źródło białka i obecne jest w prawie każdym posiłku. Niestety codzienne spożywanie mięsa nie jest wskazane i warto go ograniczyć. Dla wielu osób może zatem powstać pytanie czym zastąpić mięso w diecie? Odpowiedź wcale nie jest aż tak skomplikowana.

Najlepsze zamienniki mięsa

Jeśli zastanawiamy się czym zastąpić mięso w diecie, gdyż chcemy je ograniczyć, powinniśmy się zwrócić ku jego najciekawszym odpowiednikom, które także zagwarantują nam odpowiednią ilość białka i będą równie sycące. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć tofu, które obecnie jest szeroko dostępne. Warto je uprzednio przed przygotowaniem odpowiednio przyprawić, dzięki czemu będzie ono bogate w smak. Różnego rodzaju strączki jak soczewica czy fasola także mogą być podstawą dania, z racji na wiele możliwości ich przygotowania. Także zróżnicowane produkty sojowe to znakomity wybór i, o ile odpowiednio przygotowane, będzie bardzo smakowitym daniem, które przypodoba się wielu osobom.

czym zastąpić mięso w diecie

Czym zastąpić mięso w diecie — gdzie szukać pomocy

Jeśli i ty planujesz ograniczyć spożywanie mięsa, warto rozejrzeć się za miejscami, które ci w tym pomogą. GetFit to catering dietetyczny, oferujący różnego rodzaju w tym dietę wegetariańską. Na stronie można również znaleźć przepisy odpowiadające na pytanie czym zastąpić mięso w diecie.