Dania jednogarnkowe – sposób na szybki i pyszny obiad

Dania jednogarnkowe – sposób na szybki i pyszny obiad

26 maja, 2020 Wyłączono przez A S

Wielu z nas żyje w coraz większym biegu. Zdarzają się dni, kiedy po prostu zapominamy o zjedzeniu śniadania czy obiadu. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie i postarać się, przynajmniej od czasu do czasu, o smaczny i pożywny, domowy obiad. Doskonałym rozwiązaniem mogą być dania jednogarnkowe. Sprawdź dlaczego!

Dania jednogarnkowe, czyli jakie?

Dania jednogarnkowe to po prostu dania, które możemy przygotować w całości, korzystając jedynie z jednego naczynia. Najczęściej jest to sporych rozmiarów garnek. Warto zadbać o to, aby było to naczynie wysokiej jakości, wytrzymałe, z grubym dnem. Do dań jednogarnkowych doskonale sprawdzają się szczególnie garnki tytanowe, które dobrze przewodzą i utrzymują ciepło. Warto zadbać także o odpowiednią pokrywkę. Najlepiej sprawdzi się pokrywka szklana, wykonaną z hartowanego, polerowanego i żaroodpornego szkła.

Najlepsze przepisy na pyszny obiad

Przepisy na dania jednogarnkowe to przede wszystkim przepisy na różnego rodzaju gulasze, zarówno mięsne, jak i warzywne. Takie dania to również prażonki czy gęste, pożywne zupy. Tego typu potrawy są zazwyczaj pełne dobrych dla naszego organizmu składników. Rozgrzewają i dodają energii na resztę dnia. Smakują najbardziej w okresie jesienno-zimowym, jednak możemy przygotowywać je przez cały rok. Są tak pożywne, że nie jest konieczne przygotowywanie kolejnego dania. Do wspaniałego, rodzinnego obiadu wystarczy najczęściej pyszne danie jednogarnkowe i Twój popisowy deser ;).