Jak zadbać o swoje zęby i zdrowy uśmiech radzi dentysta Brzesko

Jak zadbać o swoje zęby i zdrowy uśmiech radzi dentysta Brzesko

2 września, 2018 Wyłączono przez DB

Jak dbać o zęby, aby były zdrowe i służyły nam przez całe nasze życie? Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja zębów, by wpłynęła na kondycję naszego uśmiechu? W artykule przedstawimy kilka cennych rad uzyskanych od dentysty, od lat dbającego o uzębienie swoich pacjentów.

Dentysta Brzesko radzi

dentysta Brzesko

Oczywiście podstawą dbania o zęby jest ich codzienne szczotkowanie. Zdaniem dentysty czyszczenie zębów przez około 3 minuty co najmniej 3 razy dziennie( a najlepiej po każdym posiłku, choć wiemy,że to mało realna sprawa) zapobiegnie osadzaniu się resztek pokarmu między zębami co nie jest zdrowe dla zębów. Co ważne, szczoteczki dzielą się na miękkie – dla osób mających wrażliwe dziąsła, średnie – dla większości osób oraz twarda -odpowiednie są dla osób o zdrowych i odpornych dziąsłach, szczególnie narażonych na tworzenie się kamienia nazębnego. Szczoteczkę należy wymieniać co 3 miesiące, gdyż traci ona z upływem czasu swoje właściwości. Nie zapominajmy także o czyszczeniu osadu na języku oraz nitkowaniu zębów !

Profilaktyka !

Systematyczne odwiedziny u dentysty w celu monitorowania stanów zębów to powszechna profilaktyka. Niestety nie każdy z nas odpowiednio często zagląda do dentysty. A im szybciej dentysta zauważy na przykład pruchnicę na zębach tym szybciej pozbędzie się problemu, który nie będzie się rozprzestrzeniał i pogłębiał coraz mocniej niszcząc zęba. Dlatego też wizyty kontrolne u dentysty to obowiązkowy punkt w pielęgnacji uzębienia. Dentysta Brzesko wspomina również o takich zabiegach jak kamieniowanie czy scaling oraz fluoryzacja, dzięki którym pozbywamy się osadu nazębnego. Jaki jest dodatkowy plus takiego zabiegu? Wybiela zęby ! To właśnie podczas wizyty kontrolnej dentysta decyduje czy taki zabieg należy wykonać. Jakie są więc wnioski? Dbaj o zęby każdego dnia i nie bój się wizyty u dentysty, regularne wizyty zapewnią Ci zdrowy uśmiech na wiele lat.