Dermatolog Brzesko odpowiada jak dbać o skórę twarzy

Dermatolog Brzesko odpowiada jak dbać o skórę twarzy

3 września, 2018 Wyłączono przez DB

Specjalnie dla Państwa postanowiliśmy zapytać specjalisty jak powinniśmy pielęgnować skórę twarzy każdego dnia. Tak by była zdrowa, nawilżona i młoda jak najdłużej. Przed Państwem 4 praktyczne porady dla każdego rodzaju skóry. W pielęgnacji cery ważną kwestią jest codzienna pielęgnacja, nawilżenie oraz ochrona. Jeśli te trzy punkty będą odpowiednio przez nas spełnione, cera będzie w dobrej kondycji.

Krem nawilżający to podstawa !

Nawet tłusty typ cery, który ma problem ze zwiększonym wydzielaniem sebum potrzebuje nawilżenia. Wszelkie kosmetyki antytrądzikowe skutecznie wysuszają cerę, co przyspiesza powstawanie zmarszczek. Dlatego nie rezygnuj z kremu nawilżającego stosowanego na noc oraz pod makijaż, nawet jeśli Twoja cera jest tłusta. Warto postawić na krem z witaminą C, który rozjaśni skórę, pozbywając się blizn oraz nierówności w kolorycie. Krem nakładamy na dokładnie oczyszczoną twarz !

dermatolog brzesko

Filtr obowiązkowy

O złych skutkach opalania pisać nie będziemy. Wszyscy wiemy,że opalanie się przyspiesza proces starczy skóry, dlatego stosowanie filtra powinno być podstawą pielęgnacji. Nawet jeśli masz ciemną karnację, szybko się opalasz a Twoja skóra dobrze reaguje na opalanie, jesteś narażony na szybsze pojawienie się zmarszczek, a tego nie chcemy.

Wizyta u kosmetyczki czy dermatolog ?

Dużo z nas nie wie, gdzie powinno się udać najpierw. Ustalmy – dermatologia to dziedzina nauki, która zajmuje się skórą. Dlatego dermatolog Brzesko oraz każdy inny w specjalistyczny sposób zbada naszą cerę i ewentualnie zaleci wizytę u kosmetyczki na konkretne zabiegi. Jeśli więc zastanawiasz się na peelingiem migdałowym, mikrodermabrazją czy innym zabiegiem – udaj się na konsultację dermatologiczną.

dermatolog brzesko

Codzienne mycie twarzy !

Twarz myjemy codziennie płynem micelarnym bądź innym kosmetykiem, który dobrze współgra z naszą cerą, tym samym zmywając makijaż oraz zanieczyszczenia, których zaleganie powoduje zmiany skórne. Jeśli mimo codziennego oczyszczania, picia dużej ilości wody oraz używania kremu nawilżającego mamy problem z cerą najprawdopodobniej używamy źle dobranych kosmetyków. Aby to zmienić należy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam wybrać odpowiednie do pielęgnacji specyfiki.