Deski snowboardowe Salomon – jak wybrać idealny model dla siebie?

Deski snowboardowe Salomon – jak wybrać idealny model dla siebie?

1 lutego, 2018 Wyłączono przez PK

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę ze snowboardem zastanawia się jaka deska będzie dla niego najlepsza. Jedną z najpopularniejszych firm, które produkują sprzęt zimowy jest Salomon. Podpowiadamy jak wybrać idealny model deski snowboardowej Salomon do swojego wzrostu oraz umiejętności!

Rodzaje desek snowboardowych Salomon

Na rynku istnieje wiele rodzajów desek snowboardowych. Różnią się one między innymi stopniem twardości. Wszystkie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem powinny wybierać bardziej miękkie deski, ponieważ są one dostosowane do nauki jazdy i zapobiegają częstym upadkom u początkującego. Twardy snowboard jest trudniejszy w prowadzeniu i reaguje na każdy niewłaściwy ruch. Deski snowboardowe mogą różnić się także środkiem ciężkości. Wyróżniamy tutaj deski symetryczne oraz niesymetryczne, w których środek ciężkości jest nieco cofnięty. Warto również zwrócić uwagę na stopień wygięcia deski, a także jej wielkość oraz wagę, które muszą być dopasowane do wzrostu osoby, która będzie z niej korzystać. Deski snowboardowe Salomon są przeznaczone dla każdego snowboardzisty, zarówno początkującego, jak również profesjonalisty.

deski snowboardowe salomon

Kto może pomóc w dopasowaniu deski snowboardowej?

Wybór odpowiedniego sprzętu jest niezwykle ważny. Od tego jaką deskę snowboardową kupimy będzie zależał nasz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie warto kupować swojej pierwszej deski snowboardowej samemu, ponieważ w momencie, gdy wybierzemy nieodpowiedni model szybko zrazimy się do jazdy i ominie nas niesamowita frajda związana z białym szaleństwem. Najlepszym sposobem jest udanie się do sprawdzonego sklepu sportowego, w którym doświadczony specjalista dopasuje dla nas odpowiedni sprzęt i akcesoria.

Jeżeli szukasz sprawdzonego sklepu ze sprzętem sportowym sprawdź: deski snowboardowe Salomon!