Dietetyka – jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie?

Dietetyka – jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie?

23 lipca, 2019 Wyłączono przez MS

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że sposób w jaki się odżywiamy ma znaczący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Odpowiednio skomponowana dieta, składająca się ze wszystkich potrzebnych wartości odżywczych, wspomaga pracę całego organizmu, a także dodaje nam energii do codziennego działania. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, kiedy skorzystać z pomocy dietetyka, aby nie narazić się na poważne kłopoty ze zdrowiem, a także jak przygotować się do takiej wizyty. Serdecznie zapraszamy!

Dietetyka – kiedy udać się na wizytę do specjalisty?

Jeśli cierpisz na otyłość, nadwagę czy cukrzycę, to powinieneś koniecznie udać się do dietetyka

 

Osoby, które cierpią na nadwagę i otyłość powinny koniecznie skorzystać z pomocy doświadczonego dietetyka. Obydwie te choroby mogą prowadzić bowiem do wielu poważnych konsekwencji i stanowić zagrożenie dla życia. Pacjentami, którzy powinni skorzystać z pomocy tego specjalisty są również osoby chore na cukrzycę, skarżące się na częste zaparcia, biegunki, alergie czy nietolerancje pokarmowe. Lekarz ten specjalizuje się również w leczeniu chorób trzustki, jelit, wątroby oraz nerek i układu moczowego.

Jak przygotować się do wizyty?

Jeśli zapisałeś się na wizytę u dietetyka to powinieneś pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, na badanie należy zawsze przychodzić na czczo, w godzinach rannych lub 2-3 godziny po ostatnim posiłku. Dzień przed badaniem nie wolno spożywać alkoholu, a 12 godzin przed wizytą należy również unikać dużego wysiłku fizycznego oraz spożywania kofeiny.