Dobry profil na Linkedin – dlaczego warto go zrobić?

Dobry profil na Linkedin – dlaczego warto go zrobić?

15 listopada, 2021 Wyłączono przez J M

Coraz więcej osób narzeka i boryka się z problemem znalezienia pracy. Szczególnie teraz jest to powazny problem, kiedy ceny lecą w górę, a my nie możemy znaleźć pracy nawet na codzienne wydatki. Szukanie pracy czy to na różnych stronach czy portalach potrafi być bardzo męczące, szczególnie, jak nie dostajesz telefonów i informacji zwrotnych. Mega istotnym i bardzo ważnym dodatkiem jest dobry profil na linkedin, który znacząco zwiększy Twoje szanse na rynku zawodowym. Nie dość, że pokażesz swoje dodatkowe zaangażowanie to jeszcze będziesz mieć miejsce na zapisanie i ukazanie dodatkowych aktywności. Dlaczego warto go zrobić i co w nim zawrzeć? Sprawdź w dzisiejszym artykule!

8c690ef0 656c 4fae b22b 7612d7810fc1

Dobry profil na Linkedin – co powinno się w nim znaleźć

Bardzo istotne jest zamieszczenie wszystkich najważniejszych informacji o sobie, aby przyszli rekruterzy posiadali więcej informacji o Tobie. Umieść tam całe swoje doświadczenie, opisz je, co tam robiłeś i przez jaki czas. Bardzo istotne są jest też dodanie opisu, aby dać znać, czego szukamy i jak chcemy rozwijać się w przyszłości. Jest to bardzo istotne, aby było wiadomo, jaki cel sobie postawiłeś. Dobry profil na LinkedIn to też umiejętności i potwierdzenia od Twoich kontaktów, aby budować wizerunek specjalisty.

O czym nie można zapomnieć?

Najważniejsze, żeby profil był schludny, dobrze zbudowany, a także posiadał najważniejsze informacje. Z czasem i zdobytym doświadczeniem będziesz go uzupełniać. Dobry profil na LinkedIn na pewno w jakiś sposób pozytywnie wpłynie na Twój odbiór podczas rekrutacji.